REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SORUNLARI VE BEKLENTİLERİ BİRİNCİ AĞIZDAN SAPTAMAK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SORUNLARI VE BEKLENTİLERİ BİRİNCİ AĞIZDAN SAPTAMAK
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
8 views
02 Aralık 2017 - 12:18
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sorunları ve beklentileri birinci ağızdan saptamak, arzulanan olumlu sonuçların daha kısa zamanda alınmasına vesile olacağından bu önemli noktanın benimsenmesinde büyük yarar vardır ve ilimizde bu noktanın önemsendiğini gözlemlemek sevindirmektedir. Geldiği günden beri halkla bütünleşmeye çalışan Vali Sayın Ali Fuat Atik ile ilimiz belediyesine kayyum olarak atandığı ilk günlerden itibaren aynı güzelliği sergileyen Vali Yardımcısı Sayın Ceyhun Dilşad Taşkın, halkın sorun ve beklentilerini dinleyerek çözüm üretmenin gayreti içindeler ve bu tutumları kadirbilir hemşerilerimiz tarafından takdirle ve teşekkürle karşılanmaktadır.

Dile getirilen her hizmetin, ya da bir beklentinin mutlaka yerine getirileceğini söylemek imkansızdır, ancak; bu bağlamda birinci ağızdan yapılan seslendirmeleri önceliklerine göre sıraya koyarak onlara çözüm aramak, mutlaka bazılarının daha kısa sürede yerine getirilmesini sağlayıcı olacaktır ve bu bakımdan güzide Valimiz ile Belediye Başkan Vekilinin, halkımızı ziyaret ederek sorun ve beklentilerini dinliyor olmalarına sevinmemek söz konusu olamaz.

İlimiz, uzun yıllar ihmal edilmiştir ve yıllardan beri iktidara gelenlerin uyguladıkları geri kalmış yöreleri kalkındırma programlarında yer verilmesine rağmen, maalesef umduğunu bulmuş değildir. Kendine bağlı ilçeler konumunda olan Batman ve Şırnak’ın İl statüsüne kavuşturulmalarından sonra, ekonomisinde büyük bir zarara uğramıştır ve halen Türkiye genelinde en çok işsizin bulunduğu bir ildir. Üzülerek belirtmek isterim ki, İlimiz halkı siyaseten çok güçlü bir dönem yakaladığı halde, gereken gayret gösterilmediğinden yerinde saymış ve yine uzun yıllardır devam eden önemli ulaşım ağları bitirilmediğinden, çıkmaz sokak durumundadır. Şüphesiz, sorunların ve beklentilerin çözüme kavuşabilmesi gösterilecek gayretlere bağlıdır ve ilimiz güzide yöneticilerinin böylesine mağduriyet yaşamış olan halkımızla sık-sık bütünleşerek sorun ve beklentilerini tespit ediyor olmaları, kendilerini umutlandırmaktadır.

Hizmetler, kendilerine tanınan imkanlar ölçüsünde gerçekleşme şansı bulurlar ve bunun içindir ki, halkı ziyaret ederek sorun ve beklentilerini saptayan güzide idarecilere gereken desteğin verilmesi gerekmektedir ve bu görev, Ankara’da ilimizi temsil edenlere düşer. Valiliğimize ve Belediyemize daha geniş imkanlar tanındığı taktirde inanıyoruz ki, halkımızla bütünleşme güzelliğini unutulmayacak hizmetlerle süsleyeceklerdir. Siirt halkı taş üstüne taş koyan hiçbir idareciyi unutmamıştır ve bu güzel meziyetini sürdürmeye devam ediyor derken, halkımıza umut ve moral veren güzide ilgililere başarılar diliyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.