REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SÖYLENENLER İCRA EDİLMİYOR!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SÖYLENENLER İCRA EDİLMİYOR!
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
3 views
21 Eylül 2019 - 14:53
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ülkemizde toplumun yararına yapılan seslendirmelerin çoğu icra edilmediğinden yaşanan sıkıntılar gün geçtikçe daha da tırmanmaktadır. Günümüzde halkımızın en önemli sorunu olan ekonomik koşullardan sonra ikinci derecede öneme haiz olan sorun işsizliktir ve sadece resmi olarak ifade edilen işsizlik rakamına bakıldığında dahi, sağduyu sahibi her vatandaşımızın tüyleri ürperiyordur sanırım.

Daha çok üretmenin yanı sıra gerçekleştirilmesi hedeflenen istihdamların da üretime yönelik olması noktası mutlaka önemsenmeli ki, bir taraftan işsiz insanlarımıza ekmek kapısı aralansın, diğer taraftan da ekonomimizin bir kazanımı olsun.

Aylar önce ilimizin Şirvan ilçesinde üretilen zengin bakır madenlerinin yerinde işlenmesi için bir tesis kurulacağı ve tesisin hizmete girmesiyle birlikte periyodik aralıklarla yaklaşık 10 bin kişinin işe kavuşturulacağı müjdelenmişti ama bu müjde de başka müjdeler gibi lafta bırakıldı.  Bakır madenlerinin işlenmek üzere başka ülkelere gönderilmesi, zenginliklerimize gereğince sahip çıkmadığımızın göstergesidir. İşlenmek üzere Çin’e gönderilen bakırın işlenmişini satın alırken nasıl oluyor da ezilip/büzülmüyoruz, doğrusu anlamıyorum.

Ülke genelinde benzer nice zenginliklerimiz var ve o zenginliklerin durumu da kuvvetle muhtemel Şirvan ilçemiz bakır madenlerinde olduğu gibidir. İhtiyaçlarımızı kendi bünyemizde karşılama noktasına önem vermediğimiz çok acı bir gerçektir ve bu nedenle müjde niteliği taşıyan söylemlerin hiç birine artık güven duyulmamaktadır. Şirvan ilçemizdeki bakır madenlerini yerinde işleyecek bir tesisin kurulması durumunda 10 bin işsizimize ekmek kapısı aralanacağından söz edenler, bu söylemlerini icra etmediklerine göre, müjde niteliği taşıyacak bundan sonraki söylemlerine neden itibar edilsin ki?

Lafla peynir gemisi yürütmenin mümkün olmadığını, müjde verip yerine getirmeyen ilgililer herkesten çok daha iyi biliyorlar ve bunu bilen vatandaşlarımız haklı olarak tepkili söylemlerle onları eleştiriyorlar. Bol keseden müjde veren ilgilileri, haklı tepkiler nedeniyle uyarıyorum!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.