REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SUÇSUZ YERE İNSAN ÖLDÜRMEK!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SUÇSUZ YERE İNSAN ÖLDÜRMEK!
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
11 views
03 Kasım 2017 - 12:36
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Gerçekten de öyledir. Terörün dini de yok, imanı da! Dün, Hakkâri’nin  Şemdinli ilçesi kırsalında havanın sisli olmasından yararlanan PKK’lı teröristler güvenlik güçlerine ateş açtılar. Açılan ateş sonucu 6 Mehmetçik ile 2 korucu şehit düştüler. Yine ülkenin dört bir yanında düzenlenen etkinliklerle şehitlerin aziz naaşları kendi memleketlerinde ebedi istirahatgahlarına tevdi edildiler.

Bu arada şehit olanların adları da açıklandı. Bunlar Uzman Çavuş Gökhan Kurak, Sözleşmeli Er Ömer Küçük, Sözleşmeli Er Sercan Kara, Sözleşmeli Er Tayfun Kavun, Sözleşmeli Er Emre Karaaslan, Sözleşmeli Er Erhan Karaca, Güvenlik Korucusu Alaaddin Tekin, Güvenlik Korucusu Osman Yeşil adlı kahramanlardı.

Kur’an-ı Kerim’de mealen şöyle buyrulur: “Kim, bir cana veya yeryüzünde bozgunculuk çıkartmaya karşılık olmaksızın, haksız yere bir cana kıyarsa, bütün insanları öldürmüş gibi olur. Her kim bir can kurtarırsa, bütün bütün insanları kurtarmış gibi olur.”

Yani, bizim dinimizde “SUÇSUZ YERE BİR İNSANI ÖLDÜRMEK BÜTÜN İNSANLIĞI ÖLDÜRMEK GİBİDİR”

2 Kasım 2017 günü gerçekleştirdikleri saldırıda teröristler, roketatarla açtıkları ilk ateşte 8 kahraman birden şehit düşüyorlar. Bu arada, yaralanan ve gazilik mertebesine ulaşan kahramanlar da bulunmakta. Her ne kadar aynı çatışmada 5 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklansa bile, bunun hiç bir önemi yoktur. Ayet-i Kerimenin ışığında düşünürsek, teröristler 8 cana birden kıymışlardır. Yani, sadece bu saldırılarıyla bütün insanlığı 8 defa öldürmüşlerdir. Hani, bazı mahkeme kararlarında bir suçlu için 10 defa müebbet istenir ya! Aslında teröristlerin şehit ettikleri her kahraman için aynı hüküm caridir.

Olaylarının başladığı 1984’lü yıllardan günümüze kadar 50 bin insanın terör olaylarında öldükleri düşünülünce, bu demektir ki, insanlık, PKK’lı teröristler tarafından 50 bin defa öldürülmüştür. Ölümlere sebebiyet vermek, insanları öldürmek için tuzaklar kurmak, bütün insanları öldürmekle eş değerdir.

Terörün gerçekten dini, imanı olsaydı, kimin hedef olacağını bilmeden mayın döşemez, pusu kurmaz, haksız yere kan dökmezdi. Dileriz ki, akıttıkları bunca masum insanların kanları artık, teröristleri boğmaya yetecektir.

KITELLERİ (İÇLİ KÖFTE) ÇİĞ-ÇİĞ YEMİŞ…

Oburluğuyla meşhur bir Siirtli, akşam saatlerinde eve gittiğinde bakmış ki hanım evde yok. Banyo için hamama gitmiş. Amma, zavallı kadıncağız, kocasının ne kadar obur olduğunu bildiği için gitmeden önce, Siirt’in meşhur KİTELLERİNİ (İÇLİ KÖFTE) hazırlamış. Banyodan dönüşünde tencerede su kaynatacak ve KİTELLERİ içine atıp haşlayacakmış.

Bizim Obur, tepsinin içinde haşlanmaya hazır bekleyen KİTELLERİ görünce dayanamamış. Çiğ, çiğ yemeğe başlamış. Bir bakmış ki, tepside KİTEL KALMAMIŞ. Bunun üzerine evden çıkmış, gitmiş…

Banyodan çıktıktan sonra, KITELLERİ haşlamak için mutfağa giren kadıncağız, ne görsün, KITELLERİN yerinde yeller esmiyor mu! Tabii, kocasının çiğ, çiğ yediğini anlamış.

Aynı obur hemşerimiz için anlatılan bir çok anekdotlar var. Yine anlatılan anekdotlardan biri bu:

Şehrimizde sayıları 4-5 taneden ibaretken, lokantalardan birine giden bir Hemşerimiz, lokantacıdan mercimek çorbası getirmesini istemiş. Lokantacı, oburluğuyla meşhur kişinin adını vererek:

-Vallahi, biraz önce geldi, pazarlık edip, bütün mercimek tenceresini aldı. Bir o kadar da ekmek yiyerek çekti, gitti demiş.

Diğer lokantalara da giden ve mercimek çorbası isteyen Siirtliye, gittiği diğer lokantalar da aynı cevabı vermişler.

Meğerse, o sabah erken saatlerde kalkan bizim obur, sayıları 3-4 taneden ibaret olan Şehirdeki bütün lokantalara gitmiş ve mercimek çorbası tencerelerinin hepsini de pazarlayıp içmiş…

Aynı kişinin bir tulum pekmezle, bir tulum yoğurdu karıştırarak tümünü bir oturuşta yediği rivayet edilir. Zaten, böyle obur olduğu için lâkabı da HASUN imiş. HASUN, Siirt’çe (BOZMA ARAPÇA) bir kelime olup ekinleri biçen anlamına gelir…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.