REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SÜLEYMAN SOYLU İSTİFA MI EDECEK!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SÜLEYMAN SOYLU İSTİFA MI EDECEK!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
8 views
26 Şubat 2018 - 14:33
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sayın Süleyman Soylu’nun Trabzon’da Partisinin Ortahisar İlçe Gençlik Kolları Kongresi’nde yaptığı konuşma, kamuoyunda İçişleri Bakanlığından istifa edecekmiş gibi, bir algının oluşmasına yol açmış bulunuyor.

(AKP Hükümetlerinin gelmiş geçmiş en başarılı Bakanı kim) şeklinde bir anket düzenlenirse, Sayın Soylu’nun birinci olacağına kalıbımı basarım. Sayın Soylu özellikle İçişleri Bakanlığına atandığından buyana, kamuoyunun büyük takdirini görmüştür. Sadece AKP’lilere değil, muhalefet partilerine, hatta CHP’lilere bile sorarsanız, özellikle terörle mücadele konusunda İçişleri Bakanı Sayın Soylu’yu çok başarılı gördüklerini ifade edeceklerdir.

Günün 24 saatinin en az 18 saatinde ayakta olan ve   sınırlarda güvenlik güçleriyle haşır-neşir olarak ilden ile koşuşturan Sayın Soylu’nun bitip tükenmeyen bu enerjisinden rahatsızlık duyanlar sadece terör örgütlerinin mensupları ve çevreleridir.

Bu bakımdan, Sayın Soylu’nun adeta Bakanlıktan ayrılacak gibi bir izlenim veren konuşması kamuoyunda büyük tepkilere ve özellikle sosyal medyada “görevi bırakma” çağrılarının yükselmesine yol açmış bulunmaktadır.

“Beni hatırlayacağınız zaman bu dergâha eğri odun, yanlış odun taşımaz diye, hatırlayın. Biz ahlaklı adamlarız. Siyasetin de ne olduğunu iyi bilen kardeşlerinizden biriyim. Çocukluğumuzdan beri bu işin içindeyiz. 21. yüzyılda bu dava sadece Türkiye’ye hizmet etmiyor. Bugün İçişleri Bakanıyız, yarın belki değiliz. Buradan gideriz belki bir daha gelişimiz olmaz. Ama şunu net ve açık şekilde söylüyorum; AK Parti’ye, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın davetinden beri yaptığım bütün çalışmalarda, bu davaya olan anlayışımdan bir nebze olsun ödün vermedik. Bundan sonra da vermeyeceğiz” diyerek, Yunus Emre’nin, Hacı Bektaş-ı Veli’nin dergâhındaki hizmet aşkı gibi, bir aşkla ve anlayışla Türkiye’ye hizmet ettiğini anımsatan Sayın Soylu’nun veda eder gibi konuşması inşallah gerçekleşmez.

Sayın Soylu’yu çok başarılı bulan,  hatta Başbakan olmasını bekleyen veya yerel seçimde Ankara Belediye Başkanlığına aday gösterilmesini isteyen geniş kitleler, Bakanlık görevinden istifa etmesi kuşkularının uyanmasına yol açan beyanatı karşısında ciddi bir üzüntü ve tedirginlik içindedirler.

Ama unutmamak gerekir ki, başarılı siyasileri çekemeyenler ve kıskananlar da hep olmuştur. Hem de en yakın çevrelerinden…

Terörle mücadelede, büyük bir ivme alınmışken ve bunda Sayın Soylu’nun büyük katkısı varken, dileriz ki görevinden istifa edecek gibi yorumlanan açıklamaları yanlış algılanmış olsun…

TAŞLAMALAR

ERKEN SEÇİM VAR GİBİ

SÖYLENTİLER BU YOLDA

AKP VE MHP

BAŞROLDE BU OYUNDA

 

SEÇİM YASALARINDA

MEVSİMLİK DEĞİŞİKLİKLER

GELECEĞİMİZ İÇİN

KAYGI VERİCİDİRLER

 

NALINCI KESERİNE

BENZEMEKTE BU İŞLER

ÜLKENİN GELECEĞİ

ÖNEMLİ OLAN BEYLER

 

HUZURU, İSTİKRARI

SAĞLAYLACAK YASALAR

ÇIKARILMALI DERİM

GÜNLÜK OLMASIN BUNLAR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.