REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SÜRÜDEN AYRI DÜŞEN KUZULARI KURTLAR KAPAR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SÜRÜDEN AYRI DÜŞEN KUZULARI KURTLAR KAPAR
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
39 views
19 Eylül 2018 - 15:06
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

2018/2019 eğitim ve öğretim yılı başladı. Öğrencilerin en önemli sorunlarının başında YURT SORUNU GELİR. Özellikle üniversite gençleri için YURT SORUNUNUN çoktan halledilmiş olması ve hiçbir üniversite öğrencisinin açıkta kalmaması gerekirdi. Oysa onbinlerce öğrenci kalabileceği yer sorunu ile boğuşmakta, ne yapıp, ne edeceğini şaşırmaktadır. Orta ve dar gelirli ailelerin üniversitelerde okuyan çocukları için devlet yurdu dışında sığınacakları yurtlar maalesef cemaatlere ait olanlardır. Bir yerde cemaat yurdu varsa, orada gençler için kurulmuş tuzaklar var demektir. Çünkü cemaatler, kendilerine yandaş sağlamak için yurtlar açar, kendi fikirleriyle en verimli çağlarında gençleri zehirlemeyi amaçlarlar.

FETÖ’nün yurtlarının yerini belki de METÖ’NÜN yurtları almıştır. Devlet yurtlarında yer bulamayan ve kira ödeyecek gücü de olmayan Anadolu’nun saf çocukları, teshillerini idame ettirebilmek için, bu bedava yurtlara sığınmak zorunda bırakılacak ve FETÖ yurtlarında yaşandığı gibi, zehirleneceklerdir. Bunun için, Devletin en önemli görevlerinin başında ve öncelikli olarak bütün üniversite gençlerine yetecek sayıda yurt binaları inşa etmek, en donanımlı bir şekilde öğrencilerin hizmetlerine sunmaktır.      Teşbihte hata olmasın, öğrenciler de körpe kuzulara benzerler. Sürüden ayrıldılar mı, onları kurtların önüne bırakmış oluruz. Sürüden ayrılan kurtları, kuzuların kapması gibi, devlet yurtlarından ayrı düşen özellikle yüksek tahsil gençlerini, cemaat kurtlarının tuzaklarına düşürmeleri gayetle kolaydır. Barınacakları bir dam altı, bedava bir yemek bulan orta ve dar gelirli ailelerin çocukları, kendilerine barınaklık eden cemaatlere karşı önce minnet duyar hale gelirler, sonra da farkında olmadan kurdukları tuzaklara düşerler.

FETÖ Yurtlarıyla yaşanan bu durumun, Türkiye Cumhuriyetine ne kadar pahalıya mal olduğu ortadadır. Özellikle üniversite öğrencileri için zamanında yurtlar kurulsaydı, 3 öğün sıcak yemek verilmesi sağlansaydı, onbinlerce genç tuzağa düşürülebilirler miydi. Devlet, öğrenci gençlerine sahip çıkmaz, onları cemaatin yurtlarına mecbur ve mahkûm ederse, işte, öyle ağır faturalar ödemek zorunda kalır. Hem gençlere, hem devlete yazık olur…

Evet, bu ülkede verilmesi gereken en önemli hizmet özellikle bütün üniversite öğrencilerine en modern ve donanımlı yurt binaları kurmaktan geçer. Baksanıza, üniversite gençleri harıl-harıl kiralık bina veya başlarını sokacak bir yurt arayışı içindeler. Cemaatler ise onları kapmanın telâşı içindedirler…

Yurt binaları inşa etmek, saraylar inşa etmekten, üçüncü köprü, üçüncü hava alanı yapmaktan çok öncelikli olması gereken bir durum değil miydi! Bunun kararını siz verin!

 TAŞLAMALAR

YURTLAR YAPILMALIDIR

HEM DE TÜM GENÇLER İÇİN

KURTLARA KAPTIRMAYIN

KUZUCUKLARI GELİN

 

FETÖ’NÜN YURTLARINDAN

İBRET ALINMALIDIR

GENÇLER, CEMAATLERE

BIRAKILMAMALIDIR

 

FETÖ GİTTİYSE, METÖ

VARDIR DENİLİR ŞİMDİ

FETÖ İLE METÖ’NÜN

FARKI NE DEYİN PEKİ

 

GENÇLER GELECEĞİMİZ

BUNU BÖYLE BİLELİM

KUZULARI, KURTLARA

SAKIN YEM ETMEYELİM

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.