Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

Suudi Arabistan’dan Süper Kupa Açıklaması

Suudi Arabistan’da dün akşam oynanması planlanan derbi maçı, gün boyu yaşanan ‘Atatürk’ krizinin aşılamaması nedeniyle iptal edildi. Riyadh Season, erteleme kararının ardından açıklama yaptı: “İki takım da anlaşmaya uymaması üzücü oldu.”

Suudi Arabistan'da dün akşam

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında Suudi Arabistan’da dün akşam oynanması planlanan ve maç öncesi tüm gün süren “İstiklal Marşı” ve “Atatürk pankartı” krizi çözülemedi. Krizin ardından Süper Kupa maçının organizatörü olan ve Suudi Arabistan Devleti destekli turizm şirketi Riyadh Season, erteleme kararının ardından açıklama yaptı.

Açıklamada, “Anlaşmaya rağmen, iki takım da anlaşmaya uymaması üzücü oldu ve bu da maçın yapılamamasına yol açtı” ifadelerine yer verildi.

Riyadh Season’dan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Öncelikle, kardeşimiz Türkiye Cumhuriyeti ile çeşitli alanlardaki yakın ilişkilerimizden duyduğumuz gururu vurgulamak isteriz. Bunların arasında spor sahaları da vardır.

Maçın, kapsamı dışında herhangi bir slogan olmaksızın spor yapılmasını gerektiren uluslararası futbol yönetmelikleri ve düzenlemelerine uygun olarak zamanında yapılmasını dört gözle bekliyorduk; özellikle de bu konu maç öncesinde yapılan hazırlık toplantıları çerçevesinde Türkiye Futbol Federasyonu ile görüşüldüğü için ve uluslararası yönetmelikler ve düzenlemeler uyarınca bu maç için yönetmeliklerin gerekliliklerine uyulması gerektiğini vurguladığımız zamandan beri…

Ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti’nin milli marşının çalınması ve Türkiye Cumhuriyeti’nin sahip olduğu statünün tanınması için stadyum içinde ve tribünlerde Türk bayraklarının sergilenmesi konusunda anlaşmaya vardık.

Bu anlaşmaya rağmen, iki takım da anlaşmaya uymaması üzücü oldu ve bu da maçın yapılamamasına yol açtı. denildi.

Suudi Arabistan'dan Super Kupa Aciklamasi1