REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

SUUDİ KRALLIĞININ, TÜRK DÜŞMANLIĞI!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
SUUDİ KRALLIĞININ, TÜRK DÜŞMANLIĞI!
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
98 views
18 Ekim 2018 - 13:43
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Suudiler, Türkiye’yi ve Türkleri sevmezler. Suudiler derken, Kral ailesini kastediyoruz. Yoksa, Suudi Arabistan’da yaşayan Müslüman kardeşlerimiz, hem Türkleri, hem Türkiye’yi çok severler.

Müslümanların liderliğine soyunan Suudi Krallığı, bu konuda önlerinde en büyük mani olarak Türkiye’yi görürler. Çünkü Türkiye’nin, İslâm âleminde bambaşka bir yeri ve konumu vardır. Suudi Krallığı, sözde halkını şeriatla idare etmektedir. Ama bu külliyen yalandır. Suudi Arabistan’da zorba bir yönetim iş başındadır. Suudi rejiminin İslamiyet’le yakından, uzaktan hiçbir ilgileri yoktur. Ellerinden gelse, Müslümanların Hac farizasını ifa etmesini bile yasaklayacaklar.

Suudiler Mekke’de, Medine’de, Osmanlı döneminde yapılmış olan bütün eserleri yıktılar, yok ettiler. Amaçları, ülkelerindeki Osmanlı izlerini silmek.

2002 yılında Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdülaziz el-Suud döneminde Kabe’yi korumak için Osmanlı İmparatorluğu tarafından yapılan Mekke’deki Ecyad Kalesi bile yıktırılarak yerle bir edildi.

Suudi Arabistan’ın Mekke şehrindeki kutsal topraklarda Osmanlı’dan kalan tek eser olan Ecyad Kalesi 2002 yılında buldozerlerle yıkıldı. Yüzlerce yıllık geçmişi olan ve 1600’lü yılların sonunda Türkler tarafından baştan aşağı yeniden inşa ettirilen kale, Arap yarımadasının elimizden çıktığı Birinci Dünya Savaşı’na kadar Türk garnizonu olarak kullanılmıştı.

Kabe’yi koruma amacıyla Mekke’nin en yüksek tepesinde inşa edilen Ecyad Kalesi’nin yerine 1200 yataklı dev bir otel yapıldı.

Ecyad Kalesi, o günden sonra Arap yarımadasında Türk düşmanlığının sembollerinden biri haline geldi. Aynı Suudi Arabistan şimdi de Suriye’de bölücü terör örgütüne (PKK-PYD) maddi destek sağlayarak Türk düşmanlığını sürdürmektedir.

Suudiler PKK işgalindeki bölgelerde ‘istikrarı sağlamak’ adı altında PKK’ya 100 milyon dolar bağışlayarak, Türkiye’ye karşı olan düşmanlıklarını bir kere daha kanıtladılar. Hala bu ülkeye ve özellikle SUUD YÖNETİMİNE MÜSLÜMAN GÖZÜYLE BAKANLARIN AKILLARINA ŞAŞMAK LÂZIM!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.