Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ayhan MERGEN
Ayhan MERGEN

TADINDA BİR TOPLANTI

İl Koordinasyon Kurulu toplantıları üç ayda bir gerçekleştiriliyor.. Bu toplantılara kaymakam ve belediye başkanları, il genel meclisi üyeleri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin yanı sıra, yatırımcı kamu kurum ve kuruluşlarının bölge ve il müdürleri de katılıyor.

Bu toplantılarda ilde yürütülen bütün çalışmalar hakkında bilgi veriliyor.. Katılımcılar yatırımın mahiyeti, maliyeti ve bitim tarihi konusunda bilgi sahibi oluyorlar.. Ancak bunlardan daha önemlisi adından da anlaşılacağı üzere, bu yatırımların gerçekleşmesi esnasında aksayan ve başka kurumların desteğiyle çözülebilecek konular tek-tek ele alınarak, hangi kurumların işbirliğiyle sorunun giderileceği dahil, her şey toplantı tutanağına geçirilir ve takipçisi olunur.

Kısacası Siirt, tıbbi görüntüleme cihazına sokulan bir hasta gibi, her yönüyle incelenir, teşhis konulur ve normal tedaviye, yani sorunun giderilmesi aşamasına geçilir.

Ancak bu maalesef her zaman böyle olmuyor.. Çünkü bu toplantıların ilkinde yıla ve yatırımlara yeni başlanmış.. Bahar aylarındaki ikinci toplantıda sorunlar yeni ortaya çıkmaya başlar.. Yıl ortasında, yani Temmuz ayındaki üçüncü toplantıda her şey ayan beyan ortaya çıkmış olur.. Yani normal şartlarda verimli geçmesi gereken bu toplantının önemli bir handikapı var.. O da bu ayın, izinlerin yoğun olarak kullanıldığı bir dönem olmasıdır.

Nitekim Valimiz Sayın Osman Hacıbektaşoğlu’nun yerine Yardımcısı sayın Samet Öztürk’ün başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda böyle geçti.. Toplantıda sunum yapan kurum yöneticilerinin tamamına yakını ikinci ve üçüncü derece yetkili kişilerdi.. Çoğu da tabiri caizse ödevini iyi çalışmamış ve konulara vakıf olmaktan çok uzaktılar.. Doğal olarak bunlarda kurumları adına karar veremiyorlar.

Dolayısıyla bir anlamda bu toplantıdan istenilen verim  elde edilemedi.. Bu toplantıdan hafızamda kalan toplantıyı yöneten sayın Samet Öztürk’ün toplantıyı tadında bitirmesi oldu..  Ne uzun uzun gereksiz anlatımlara ve polemiklere yer verdi ne de konuların kısa kısa geçiştirilmesine.

Kısacası, belki sonuç açısından değil ama zaman kullanımı ve yönetim açılarından tadında bir toplantı oldu.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER