REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

TALİMATLA NASIL DÜŞSÜN?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TALİMATLA NASIL DÜŞSÜN?
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
62 views
15 Ekim 2021 - 13:42
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İktidarımız bugüne kadar alternatifsiz olduğunu düşünerek büyük bir rahatlıkla hareket etti. Ancak halkımız artık alternatifsiz olmadığının farkına vardı ve kısır politikaları, eskimiş söylemleri geride bırakan özgürlük, zenginlik vaadinde bulunan siyasi partilere yelken açacak duruma geldi.

Türkiye’de dolar tarihi bir rekor kırarak 9 lirayı solladı. Evvelki gece Merkez Bankası yönetiminde yine iki üç kişi görevden alındı ve hemen akabinde doların ateşi daha da yükseldi. Varlık Fonu diye bir şey kuruldu ve şu an bu fon tam olarak 65 milyar TL borca batmış durumda.

2018 Haziran seçimlerinde oy verin enflasyon da faiz de nasıl düşürülür göstereceğiz denilirken, aradan tam 3 yıl geçmesine rağmen bu süre içerisinde hem faiz, hem kur hem de enflasyon arttı ve düşen hiç bir şey olmadı. Bu da gösteriyor ki, öyle talimat vermekle faiz ve döviz kuru düşmüyormuş.

Döviz kuru ve faiz sadece piyasalara var olan güvenle düşer. O güveni oluşturacaksınız ki vatandaşlarımız, sanayicimiz çok üretecek ve sermayelerini ve birikimlerini Türkiye’ye getirecekler. Güven demek her zaman için bolluk demektir, fiyatların ve döviz kurunun düşmesi demektir.

Vakti zamanında enflasyon %8-9’ken faizler %6-7’yken bu vatanı satmaktır deniliyordu. Şu anda TÜİK’in açıkladığı %19 TÜFE %45 ÜFE, %18 Merkez Bankası faizine nasıl bir tanım getirilecek vatandaşımız çok merak ediyor gerçekten.

Ülkemiz en temel tarım ürünlerini ithal etmek zorunda kalıyor. Çiftçimiz üretmekten vazgeçiyor. Bu ülkenin gençleri kendi hayatlarını başka ülkelerde kurmak istiyorlar. Gençlerin kaçmak istediği ülkemiz yerli ve milli denilen politikalar sonucunda bu hale düşürülmüştür ve Türk liramız resmen pul olmuş,  adını dahi duymadığınız birçok para birimi Türk lirasından daha kıymetli hale gelmiştir.

Bizim kendi vatandaşımızın, emeklimizin, asgari ücretlimizin aldığı maaş daha bankamatikten çekilip de eve gidene kadar eriyor. Satın alma gücü gün geçtikçe düşüyor ve ne yazık ki artık çalışanın emeği bu ülkede beş para dahi etmiyor.

Eskiden her fırsatta milli irade diyenler, milli iradenin gündeminden iyice kopup uzaklaştı. İş bilmez adımlarla ülkemiz çıkmaz yollara sürüklendi. Buna rağmen kendilerine soracak olursanız, her şey gayet iyi gidiyor. Unutulması gereken şu ki; Bu millet kendisine sırtını dönenlerle, kendisiyle arasına duvarlar örenlerle yola devam demez.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.