Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Yusuf Salih ARITÜRK
Yusuf Salih ARITÜRK

TAMAMEN DUYGUSAL!..

Kamuoyunda büyük tepki çeken İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ziyareti, tamamen duygusal bir ziyarettir.. Türkiye olarak çok acil milyar dolarlarca dövize ihtiyacımız var ve bu kredilerin dövizlerin elde edilebilmesi için ABD Başkanı Joe Biden ile ilişkilerin düzeltilmesine gerekiyor.. Bu ilişkilerin düzeltilmesi yapılacak olan ev ödevlerine bağlıdır.. Bu ev ödevlerinden biri Ermenistan ile ilişkilerin normalleştirilmesi diğeri de İsrail ile ilişkilerin düzeltilmesi olduğu için ekonomik sıkışmışlıktan kurtulabilmek için birilerinin tabiriyle çocuk öldürmesini çok iyi bilen İsrail Cumhurbaşkanını Türkiye’de ağırlamak durumunda kalındı.

Piyasa tabiriyle dolar borçlanan bir ülke olduğunuz ve dolara bu kadar ihtiyaç duyduğunuz zaman bu ev ödevlerini yapmak zorunda kalıyorsunuz.. Türkiye’miz bugün %7,5 dolar faiziyle borçlanmak durumunda kalmış ki dünya genelinde bu oran %1’dir.. Yıllık 100 milyar dolar dış ticaret açığınız, 200 milyara yakın 1 sene içinde ödemeniz gereken dış borcunuz olursa sıcak para bulabilmeniz için ev ödevlerinizi de iyi yapmanız gerekiyor.

Hükümetimizin tek başına iktidarında vatandaşlarımız daha da yoksullaşmıştı.. Bu sene Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın açıkladığı 4 milyon haneye doğalgaz yardımı yapılması demek, yaklaşık 20 milyon insanımızın ısınma ihtiyacını karşılayamaması demek oluyor ki bu örnek bile yoksulluğun en büyük göstergelerinden biridir.. Yine aynı bakanlığın açıklamasına göre 2020 yılında 6,6 milyon haneye sosyal yardım yapılması da neredeyse nüfusun %40’ının yardıma muhtaç olduğu anlamına geliyor.. Son elektrik zamlarından önce 2020 yılında Enerji Bakanlığı’nın verilerine göre 3,7 milyon abone elektrik faturalarını ödeyememiş ve bu rakam belki son yapılan zamlarla birlikte tam iki katına çıkmış olacak.. Halk ekmek kuyrukları kilometreleri buluyor, ayçiçek yağları zincirlere bağlanmış, bebek mamalarına alarm takılmış, asgari ücret açlık sınırının altında, emekli maaşı iki kişi için bile açlık sınırının altında, memur maaşları yoksulluk sınırının altında, neredeyse bu gidişle milletvekili maaşları bile yoksulluk sınırının altında kalacak gibi görünüyor.. Ülkemizde boş baklava, boş gözleme, boş börek dönemi başladı.. Ucuz ayçiçek yağı, ucuz pirinç kuyruğu ve en son Yozgat’ta ucuz et kuyruğu kilometreleri buldu.. Tane ile salata, kaşık ile salça dönemi başladı.. 18 litre ayçiçek yağı bin lirayı aşınca 36 taksitle satış dönemi başladı.. Asgari ücretle ise 4 teneke ayçiçek yağı, memur maaşıyla da 5 depo benzin alabilme durumuna gelindi.

Bu ülke koalisyonlardan çok çekti diyen kafaların, tek başına iktidar olduklarında gelinen durum ortada ve millet koalisyonları mumla arar hale gelmiş vaziyette seçim bekliyor!..

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER