REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

TANITIM KONUSUNDA

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TANITIM KONUSUNDA
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
11 views
23 Mart 2018 - 10:13
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tanıtımın sağladığı yararlar nedeniyle ülkeler, “bacasız fabrika” denilen turizmin, pastasından azami ölçüde yararlanmaya gayret eder ve bu sektörde uğraş verenlere destek çıkarak rekabette daha çok söz sahibi olmalarını sağlamaya gayret ederler. Dış turizmin yanı sıra iç turizmde de tanıtımın yararları söz konusudur ve bu tanıtımda değişik fuar ve karnavallarla kültürel etkinlikler önemli rol oynar.

Son zamanlarda tarihi ve kültürel zenginliklere sahip olan ilimizin tanıtılması amacına yönelik olarak düzenlenen etkinlikler var ve bu tanıtımda çok sayıda hemşerimizin bulunduğu İstanbul ilimiz tercih ediliyor. Bazı tanıtım etkinliklerinin İstanbul’da yapılmasında elbette ki bir mahzur yoktur, bu konuda Siirt’e ağırlık verilmesi gerektiğini söylemeyi de bir kaçınılmazlık olarak addettiğime de dikkat çekmek isterim. İlimizin tanıtım etkinliklerine Siirt’liler dışında bir katılım sağlayabilmeliyiz ki, sahip olduğumuz tarihi ve kültürel zenginlikler daha iyi anlaşılsın ve etkinlikler sayesinde yaşanacak hareketlilik ekonomik kazanımlara vesile olsun.

Adana’lı değerli bir dostumun, 5-8 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı’nın altıncısına davet etmesi nedeniyle konuyla ilgili bilgi aldım ve bu karnavalın, dışarıda ikamet eden binlerce Adanalı yanı sıra, onların da tanıtıma sahip çıkması sonucu karnavalı izleyenlerin sayısı on binlere ulaşıyor ve bu yılki etkinliğin geçen yıllara oranla çok daha büyük bir kalabalığı karşılaması bekleniyor.

Çok eski medeniyetleri sinesinde barındıran Siirt’imizin tarihi ve kültürel zenginlikleri yanı sıra, haiz olduğu inanç turizmi ve çok sayıdaki güzelliklerini en iyi şekilde tanıtma gayretlerine herkesin sahip çıkması gerekir ve bu konudaki tanıtım etkinliklerinin Siirt ağırlıklı olmaması halinde arzu edilen sonuçları elde etmek mümkün değildir.

Adana ilimizin Portakal Çiçeği Karnavalı’nın uluslararası boyutlara taşınmış olması, etkili bir tanıtımın sonucudur derken, ilimiz tanıtım etkinliklerinin Siirt ağırlıklı olması hususunun önemsenmesini temenni ediyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.