Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Yusuf Salih ARITÜRK
Yusuf Salih ARITÜRK

TANRIYA YAKIN OLMAK!

İyilik yapmak, tanrıya yakın olmaktır.. İnsanlar, hayvanlar, bitkiler, tüm yaratılanlar yaratandan bir parçadır.. İnsana iyilik yapan, tanrıya iyilik yapmış olur.. İnsana kötülük yapan ve zarar veren, tanrıya kötülük yapmış olur..Aynı şekilde hayvanlara iyilik yapanlar da tanrıya iyilik yapmış olur.. Hayvanların insanların lütfuna ihtiyaçları yok aslında.. Onlara zarar vermeyin yeter.

Ağaçlar ve bitkiler tanrının görüntüleridir.. Onlara iyilik yapan, tanrıya iyilik yapmış olur.. Onlara zarar verenler, tanrıya zarar vermiş olurlar.

Havaya, suya, toprağa zarar verenler de tanrıya zarar vermiş olurlar.

Hangi dine bağlı olursanız olun, tanrı inancınız yalnızca bunlarla ölçülür.

Hiç bir ibadet, şekil, görüntü ve örtü, asla sizin tanrıyla olan ilişkinizi göstermez.. Görüntüleriniz, inancınızın, imanınızın şartı ve temeli değildir, göstergesi ya da belirtisi değildir.. Sadece hangi siyasi ve ticari dinci gruba bağlı olduğunuzu belirtir.

İbadet şekillerinin tamamına yakını, tanrı buyruğunun dışında, Peygamber emirlerinin dışında, sonraki siyasi ve dini yöneticilerce belirlenmiştir.

Bu ibadet şekillerinin sadece çok küçük bir kısmı peygamberlerce de yapılmış olsa da, asla bunu dinlerinin temeli yapmamışlardır.. Şimdi bu bilgiler ışığında, Allah’a inancınız, Atatürk gibi olsun.

Tüm ömrünüz, Atatürk’ün yaptığı gibi; İnsanları, toplumunuzu, milletinizi, dininizi işgalcilerden, küresel soygunculardan korumak uğruna mücadele içinde geçsin.

Din budur.. Din, Atatürk’ün yaptığını yapabilme çabasıdır.. Dininiz, imanınız, yaradan ile bağınız, Atatürk gibi,  bir ağacı kesmemek için, ağaca zarar veren binanın altına raylar döşetip binayı kaydırarak ağacı kurtarmak inceliğinde olsun.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER