REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

Tarafsız Hakimler Karar Verdi Ve Rahip Andrew Brunson Serbest Bırakıldı!!!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Tarafsız Hakimler Karar Verdi Ve Rahip Andrew Brunson Serbest Bırakıldı!!!
21 views
12 Ekim 2018 - 17:05
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ABD ile büyük krize yol açan rahip Andrew Brunson, 4. kez hakim karşısına çıkarıldı. Son aylarda dolardaki dalgalanmaların iniş ve çıkışların bile Brunson’un bırakılmasına bağlandığı dava İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde gerçekleşti.
Brunson, FETÖ bağlantısı ve darbe girişiminde rol almakla suçlanıyordu. 2 yıl hapis yatan Brunson, 25 Temmuz’da ev hapsine çıkmıştı. ABD ilişkilerin normalleşmesi için Brunson’un serbest bırakılması isteniyordu.
Sadece Türkiye’nin değil, ABD’nin ve hatta bütün dünyanın sonucunu merakla beklediği Rahip Brunson davası İzmir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Türk medyası gibi ABD basını da duruşmayı yakından takip etti. 2.5 aydır ev hapsinde olan Rahip Brunson’un duruşmasını Eşi Norino Brunson da izleyenler arasındaydı. Rahip Andrew Brunson’un eşi Norine Brunson ve ABD Büyükelçilik yetkilileri Brunson’un 4. duruşmasına katılmak için duruşma salonunda yerlerini almışlardı.
Brunson’ın avukatı İsmail Cem Halavurt da, aldığı izinle duruşma öncesinde Brunson’un ev hapsindeki dairesine giderek, talep ve savunmalar için hazırlık yapmıştı. Duruşmaya, ABD tarafından da bir takım temsilciler katılmışlardı.
Brunson’un, yargılandığı davayı izlemek üzere ABD’nin Ankara Büyükelçiliği Maslahatgüzarı Jeffrey M. Hovenier da duruşmayı izleyenler arasındaydı.
Brunson evinden bugün saat 06.45’te alınmış yargılanmak üzere Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’ne götürülmüştü.
İzmir Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, Brunson evinden çıktığı sırada yoğun güvenlik önlemleri almışlardı.
Emniyet güçleri eşliğinde Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’ne götürülen Brunson’un yargılandığı davanın duruşması bu yerleşkede yapıldı.
İddianamede, Brunson’a hem Fethullah Gülen Cemaati hem de PKK adına suç işlediği suçlaması yöneltildi. Brunson için “örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlediği” gerekçesiyle 15 yıla kadar, “devletin gizli kalması gereken bilgileri siyasal veya askeri casusluk amacıyla temin etmek” suçlamasından 20 yıla kadar hapis cezası istenmişti.
Brunson’un ayrıca Mayıs ve Haziran 2013’teki Gezi Parkı’na alışveriş merkezi yapılması planının protesto için düzenlenen eylemlerin organizatörlerinden biri olduğu da iddia edilmişti.
Ve bütün bu suçlamalara rağmen ABD’li Rahip Andrew Brunson tarafsız Türk Mahkemesi tarafından serbest bırakıldı.
Ne diyelim, yaşasın adalet!!!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.