REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

TARZAN, ZOR DURUMDA!!!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TARZAN, ZOR DURUMDA!!!
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
6 views
12 Ekim 2019 - 14:41
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Tarzan olarak tanımladığımız kişi ABD Başkanı Donald Trump’ın ta kendisidir! Trump hakkında ülkesinde soruşturmalar devam ederken ve AZLİ istenirken, Türkiye tarafından başlatılan BARIŞ PINARI HAREKÂTINDAN bir şeyler beklediği ortada. Harekât öncesinde Erdoğan ile Trump’ın bazı konularda anlaşarak antant kaldıkları özellikle ABD Başkanı tarafından atılan twetlerden anlaşılmaktadır. Trump, Erdoğan’a üstü kapalı bir şekilde (anlaşmayı bozma çizmeyi aşma!) tehditlerinde bulunarak BARIŞ PINARI HAREKÂTININ kendi istediği istikâmette yürütülmesini istiyor ve   tehdit dozunu artırarak, “Türkiye yapmaması gereken bir şeyi yaparsa, daha önce çok az ülkenin gördüğü türden yaptırımlar uygularız” diyerek açıktan açığa tehdit ediyor.  “Türkiye ve Kürtler (YPG/PKK) yüzyıllardır savaşıyor. Biz oradan (Suriye’nin kuzeyi) çıktık.” ifadesini kullan Trump,  ABD’nin büyük bir ekonomik gücü olduğunu belirterek, “Türkiye yapmaması gereken bir şeyi yaparsa, daha önce çok az ülkenin gördüğü türden yaptırımlar uygularız.” uyarısında bulunmayı da ihmal etmiyor!

ABD’nin DEAŞ’ı yüzde yüz yendiğini vurgulayan Trump, “Türkiye ile çok iyi bir ilişkimiz var, onlar bizim NATO müttefikimiz. Türkiye ile birçok ticaret yaptık. Ama onların birçok insanı öldürmesini istemiyorum” diyerek kafasında üç yaptırımın olduğunu bunlardan birincisinin Suriye’ye çok sayıda asker göndererek, doğrudan doğruya TSK ile savaşmak, ikincisinin, ekonomik ambargo uygulamak olduğunu, üçüncüsünün ise Türkiye ile Kürtler arasında ARABULUCU rolünü üstlenerek, olaya barışçı bir çözüm bulmak olacağını söylüyor.

Bana göre, en tehlikelisi TÜRKLERLE-KÜRTLER arasında arabulucu olunmasının kabul edilmesidir. Peşinen belirtelim ki, Trump’ın, daha açık bir tanımlamayla ABD’nin Türkiye’den isteyecekleri bellidir. (Kürtlerle anlaşın ve Kürtlerin, Suriye’de otonom bir bölge kurmasını onaylayın.) Yani, Irak’ta yapılanın aynısı. Nasıl Irak’ta bir otonom bölge kurulmasına göz yumulduysa, PKK/PYD’ye de Suriye’de bir otonom bölge kurmasına müsaade edilsin. Ama bu bölge Türkiye’nin tam sınırında değil de, güvenlik bölgesi olarak ilan edilecek bölgenin bitişiğinde olsun! İşte, ABD’nin Türklerle, Kürtlerin anlaşmaları için önereceği budur. Yani, Büyük Ortadoğu Projesinin bir adımını daha bu kılıf altında gerçekleştirmektir.

Erdoğan ile Trump ne görüştüler, ne konuştular hangi konularda antant kaldılar hala açıklanmış değil. Ama her ikisinin de iç siyasete yönelik hesaplarının olduğu muhakkak. Trump azledilmekten korkuyor, Erdoğan ise AKP’yi çöküşten kurtarmak istiyor. Kahraman Mehmetçiklerimiz daha harekâtın başındayken yaptığı konuşmada MİLLET İTTİFAKININ DAĞILMASINI VE BÜTÜN MİLLETİN AKP’Lİ OLMASINI İSTEMESİ DE BUNUN GÖSTERGESİDİR. Hani (Koyun can derdinde, kasap et derdinde) denilir ya! Tıpkısının aynısı!

Evet, TARZAN ZOR DURUMDA! Bakalım kendisini nasıl kurtaracak!!!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.