Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Fatih ARITÜRK
Fatih ARITÜRK

TATİL ENFLASYONU VE GERÇEKLER!

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tensip ve takdirleriyle Kurban Bayramı TATİLİ 9 gün olacak. Kamu kurum ve kuruluşları 15 Haziran Cumartesi gününden, 24 Haziran 2024 pazartesi güne kadar 9 gün sürecek uzun bir tatile girecekler. Biz, tatili bol bir milletiz. Yılın neredeyse yarısına yakını tatillerle geçer. Bakın, yılda 102 gün Cumartesi, Pazar tatili var. Yılın ilk günü Yılbaşı tatili ile başlayan resmi tatiller, 23 Nisan, 19 Mayıs, 30 Ağustos, 29 Ekim Bayramlarıyla devam eder. Tabii, iki dini bayramı da unutmamak lâzım. Yıl içinde değişken olmakla birlikte, bu iki bayramın tatil günleri, hafta sonu tatilleriyle birleşince her biri işte böyle 9 güne çıkmaktadır. Bir de kamu kesimi personellerinin yıllık izinleri vardır. O da, hizmet sürelerine göre 20-30 gün arasında değişir.

Doğrusunu isterseniz, tatil yapmak, gezmek, dolaşmak insanlar için bir ihtiyaçtır. Ama, bütün enflasyonlar gibi, tatillerdeki enflasyonlar da, yarar değil, zarar verir. 9 gün gibi uzun bayram tatillerinin, aile içinde huzursuzluklara yol açtığı da bir gerçektir. Bayram tatili 9 gün olunca, ailelerde huzursuzluklar yaşanmakta. Tatil günlerini turistik yörelerde değerlendirmek hevesinde olan aile biriyleriyle, geçim derdinde olan aile reisleri arasında kırgınlıklar, hatta dargınlıklar bile olmakta!

Turistik yörelerde tatil yapmanın maliyeti, bir memurun 2-3 maaşı demektir. Memur vatandaş ailesi ile birlikte 9 gün tatil yapmak için 2-3 maaşını gözden çıkarabilir mi. Para olsa “ÂMENNA!” Ama, para yok ki zavallılar ailelerine tkuristik yörelere götürebilsinler. Turistik yöreleri bırakın, başka illerde yaşayan akrabalarının yanlarına gitmeleri bile mali yönden oldukça külfetli…

Tatil konusunda bu kadar bonkör olan hükümet, maaşlara zam konusunda o kadar eli sıkı ki, biraz kopya olacak ama, işçiyi de, memuru da, emekliyi de LİMON GİBİ SIKIYOR.

Ramazan Bayramında olduğu gibi Kurban Bayramında da 9 günlük tatil yapacak olan işçilere, memurlara sorun ve deyin ki “HÜKÜMET, TATİL Mİ VERSİN, PARA MI?” Alacağınız cevap, kesinlikle para olacaktır. Kurban Bayramı tatilini 9 güne çıkaran hükümet, memurlara, işçilere iyilik mi yaptığını mı zannediyor.

Hem zaten tatili memurlar, işçiler için uzatmıyor ki, 3-5 maaş alan yandaşlara kıyak olsun diye. Tabii, bu kıyak, turizmci yandaşlarının da işlerine geliyor…

Türkiye’deki tatil enflasyonunun altında yatan gerçekler, bunlardır.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER