Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

TELEFON NOSTALJİSİ!

Çarşıda, sokakta, caddede yürürken, gelip geçenlere bakıyorum,inanır mısınız, yarısına yakının ellerinde cep telefonları konuşuyor-konuşuyorlar. Doğrusunu isterseniz, benim de yolda cep telefonuyla konuştuğum olmaktadır. Ama, telefonu ben değil, beni birileri aradıkları için açmak zorunda kalıyorum. Bu arada, araç kullanırken telefon kullanmak yasak olmasına rağmen, bir elleri direksiyonda, bir elleri telefonda olan sürücüler de yok değil. Hatta, yolda bile cep telefonlarıyla mesajlaşanlar var.

Cep telefonlarına, hastalık derecesinde bu düşkünlüğümüz beni geçmiş yıllara götürdü. Bir çoğumuzun evlerinde, iş yerlerinde sabit telefon bile yoktu. İşin doğrusu, gençlik yıllarımda bazı Ajansların Siirt Muhabirliğini yaptığım için mecburi olarak eve telefon çektirmiştim. Telefonu özellikle ajanslara haber geçmek için kullanırdım. Kullanırken de, önce santrali arar:

-Basın acele! diye kayıt yaptırırdım. Çünkü, basının, telefon konuşmalarında öncelik hakkı vardı. Verdiğim kayıt hem (basın) hem (acele) olduğu için bekleme süresi (yıldırım) telefonların ayarında olurdu. Buna rağmen, bazen uzun süre bağlantı sağlanmazdı. Bağlantının gecikmesi üzerine ikaz ettiğim santral görevlisi (hatlarda arıza var) diyerek işin içinden çıkardı.

Birgün yine önemli bir haber vermek için bağlı olduğum ajansın numarasını yazdırarark ve (basın acele) diyerek bağlantı sağlanmasını bekledim. Bağlantı gecikince, biraz da sitem ederek neden bağlantı sağlanmadığını sordum. Santral görevlisi,

-(YILDIRIM) görüşmeler var! diyerek ve yıldırımların öncelikli olduğunu belirterek bağlantıyı erteleyince o kazgınlıkla:

-O zaman benim kaydımı (BASIN YILDIRIM) olarak yenileyin! dedim.

Aradan bir süre geçti, yine bağlantı olmadı. Kafam iyice bozuldu. Santrali arayarak:

-Kardeşim, neden bağlamıyorsunuz. (BASIN YILDIRIM) kaydının önünde kayıt mı olur.

Santral görevlisi pişkin bir şekilde cevap verdi:

-Evet, YILDIRIM ASAYİŞ VAR.

Sonra öğrendim ki, santral görevlisi bir gazeteci arkadaşımızın eşiymiş. Eşinin haberlerini geçmesini öne alarak, bizim kayıtlarımızı mümkün mertebe erteliyormuş…

Evet, cep telefonu denen meret olmadan önce, özellikle şehirler arası telefon konuşmalarında öyle saatlerce sıra beklemek vardı. Şimdi, cep telefonunu  açıyorsun, istersen görüntülü konuşuyorsun. 40-50 yıl önce telefonlarda böyle ilerleme  olacağına kim inanırdı…

        TAŞLAMA

İKİ MİLYAR MÜSLÜMAN

DUA EDİP DURMAKTA

NE HİKMETSE DUALAR

KABUL OLUNMAMAKTA

 

HİÇ Mİ ALLAH DOSTU YOK

DUALAR NEDEN TUTMAZ

EYLEM GEREKTİR EYLEM

EYLEMSİZ DUA YETMEZ

 

(DEVENİ BAĞLA SONRA

TEVEKKÜL KIL) DENİLDİ

BAŞIBOŞ BIRAKILMIŞ

DEVELER BU BESBELLİ

 

YAZIK İSLAM ÂLEMİ

GAFLET İÇİNDEDİR BİL

DURUM ORTADA İŞTE

ARAMA BAŞKA DELİL

 

YAHUDİLER HER KİME

MADALYA VERDİ İSE

İADE ETSİN GEREK

O GÜN, BUGÜNDÜR İŞTE

 

İSRAİL’DEN CESARET

MADALYASINI ALAN

HAVANDA SU DÖVEREK

LAK-LAK ETMEKTE İNAN

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER