REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

TERÖR GRUPLARINA SİLAH SATANLAR TERÖRİZME KARŞI OLABİLİRLER Mİ?

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TERÖR GRUPLARINA SİLAH SATANLAR TERÖRİZME KARŞI OLABİLİRLER Mİ?
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
4 views
26 Ocak 2018 - 15:41
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Son yıllarda terör örgütlerinin, at koşturdukları ülkeleri kan deryasına dönüştürmeleri ve bu insanlık dışı eylemlerini sürdürmeye devam etmeleri, terörizmi yerenlerin söylemlerinde samimi olmadıkları gerçeğini gözler önüne sermekte ise de bir türlü bu vahşeti sonlandıracak, ya da asgari düzeyde bırakacak önlemler alınmamaktadır. Dikkat edilirse alınamamaktadır demiyorum, çünkü alınabilecek önlemler vardır ama terör örgütlerini kullananlar, bu insanlık dışı vahşetin son bulmasını istemiyorlar.

Terör örgütlerinin tümüne yakını, kendilerini çıkarları doğrultusunda kullananların desteği sayesinde vücut buluyor ve onlara destek verenler,  ömürlerinin dolduğuna kesin kanaat getirmedikçe, yok edilmelerini de önlemeye gayret ediyorlar.   Bu  örgütlerin daha çok sayıda yuvalandığı yöreler, zenginliklere ve stratejik öneme sahip yöreler olup, bölgemizdeki varlıklarının nedeni, petrol ve diğer zenginliklerdir. Kimi zaman “Kahrolsun terörizm” diyenler, söylemlerinde samimi olsaydılar, kan kusan imansız canilere satılacak silah üretmezlerdi. Her yıl üretilen korkunç silahların büyük bölümü, sözüm ona teröre karşı mücadele ettiğini iddia eden ABD’de üretilmektedir. Her yıl terör gruplarına pazarlanmakta olan silah satışlarından milyarlarca dolar gelir elde eden ABD, para kazanmanın dışında bir düşüncesi olmadığından binlerce insanın ölümüne yol açan söz konusu silahları üretmekten vazgeçmek yerine, daha çok üreterek pazarlamak gayesiyle, başka ülkelerde iç savaşları teşvik etmektedir. ABD’nin yanı sıra İsrail ve bazı ülkelerde daha terör gruplarına satmak amacı ile silah üretilmektedir ve bu silahlar terör örgütlerine çeşitli yollardan pazarlanmasaydı, bölgemizde oluk gibi kan akmayacaktı.

Yıllardan beri terörden zarar görmekte olan ülkeler bu gerçeği görerek, terörizme karşı el birliğiyle mücadele etmedikleri sürece başka ülkelerin zenginliklerini sömürmeyi hedefleyen emperyal güçler, değişik senaryolarla el attıkları ülkelere zarar vermeyi sürdüreceklerdir.  Terör gruplarına silah ulaşmasını sağlayanların terörizme karşı olabileceklerini düşünmek, yanılgıdır ve terör gruplarına satılan silahların yanı sıra, çok ağır silahlar üretirken başkalarının üretmelerini engellemek isteyenlerin başka ülkelere demokrasi getirme hedefi güttükleri masallarına artık itibar edilmemelidir.

Okyanus ötesinden bölgemize gelerek buraları kan deryasına dönüştüren ve yılların müttefikliğini tek taraflı olarak kullanarak hiçbir haklı talebimizi yerine getirmeyen ABD’nin bu saatten sonra gündeme getireceği “müttefiklik devamı” şeklindeki arzusuna itibar etmek yanlış olacak ve kamuoyumuzu büyük boyutta üzecek,  aynı zamanda düşündürecektir.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.