REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

TERÖRE DESTEK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TERÖRE DESTEK
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
5 views
31 Mart 2018 - 13:01
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Başkalarından destek görmeyen hiçbir terör örgütünün ayakta durması mümkün değildir ve kimi terör örgütüne karşı mücadele verenlerin, diğer terör örgütlerine aynı gözle bakmamaları durumu, önemli konuda çok ciddi bir samimiyetsizlik içinde oldukları gerçeğini gözler önüne sermektedir.  DEAŞ ile mücadelede kendisi ile aynı safta yer aldığımız ABD’nin ülkemizce terör olarak tanımlanan YPG/PYD’ne silah desteği vermesi bu görüşü teyit etmekte ama uzun zamandır gösterdiğimiz tepki, halen dikkate alınmış değildir.  Stratejik ortak diye ifade edilen bu ülkenin Başkanı Donald Trump, şimdi de ülkesinin çok yakın zamanda Suriye’den çekileceğini açıklarken; “Suriye’de bulunmamızın tek nedeni IŞİD’di ve hedefimizde büyük ölçüde başarıya ulaştık..” dedi. ABD Dışişleri Sözcüsü Heather Nauer ise, Başkanın çekilme planından haberleri olmadığını dile getirdi. Bizim için önemli olan YPG/PYD’nin Menbiç’ten uzaklaştırılmasıdır ve bu talebimizin muhatabı ABD yönetimi olduğundan bu bağlamdaki kararı merak ediyoruz.

Suriye krizine çözüm üretmek için birlikte hareket ettiğimiz ve son zamanlarda ikili ilişkilerimizi daha da pekiştirmekte olduğumuz Rusya bile, ülkemizin IŞİD dışında terör grubu olarak nitelediği YPG/PYD için kesin bir tavır ortaya koymuş değildir. Sınırlarımızda bekamıza tehdit oluşturabilecek terör örgütlerinin yuvalanmasına izin verilmeyeceğinin kararlılığı dile getirilirken, şimdi de Fransa Cumhurbaşkanının şaşırtan bir tutumuna tanık oluyoruz.  Yetkililerimizce terör örgütü olarak ifade edilen bazı grupların temsilcilerini Elysee Sarayı’nda kabul eden Cumhurbaşkanı Macron’un Türkiye ve terör örgütü arasında arabuluculuk yapabileceğini dile getiren sözleri başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, diğer yetkililerimizden de büyük tepki gördü. IŞİD’i terör olarak gören ve onlara karşı mücadele verenlerin, O’nun gibi terör örgütü olanlara destek vermeleri, terörizm konusunda samimi olmadıklarının göstergesidir. İnsanlık dışı terör vahşetine destek vermek, terör gruplarının gerçekleştirdikleri katliama ortak olmak anlamına gelir ve bu sakil yolu tercih edenlerin hiç birine, terörle mücadele konusunda güvenmemek gerekir. IŞİD terör örgütüne karşı saflarında yer aldıklarımızın bizi hedef almak isteyen terör gruplarına sahip çıkmaları, bu gerçeği teyit ediyor.

Bu düşünceler içinde çizmeyi aşan Fransa Cumhurbaşkanı Macron’u kınıyor, dış dostluklarda çok dikkatli olmanın kaçınılmazlık arz ettiği görüşümü yineliyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.