REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

TERÖRLE MÜCADELEDE SÜLEYMAN SOYLU FARKI

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TERÖRLE MÜCADELEDE SÜLEYMAN SOYLU FARKI
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
7 views
16 Ağustos 2018 - 13:34
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Süleyman Soylu’nun İçişleri Bakanı olmasından bu yana, terörle mücadele gerçek anlamda hız ve başarı kazandı. Öyle ki, teröristler artık felik-felik kaçacak delik arıyorlar. İlk defa terör konusunda önümüzü görür hale geldik. Yurt içindeki ve yurt dışındaki teröristler hem sayısal anlamda ve hem de ismen biliniyorlar. Bu çok önemli bir gelişmedir. Düşmanı dize getirmek için tanımak gerekir. Düşmanını tanımazsan, onunla nasıl mücadele edeceğini bilemezsin. Ama düşmanını tanırsan, elin güçlenir, Zayıf noktalarını bulur, bilir ve buna göre hareket edersin.

Afrin’de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’nda 4 bine yakın kayıp veren terör örgütü PKK’nın Türkiye sınırları içindeki örgüt mensubu sayısının 1000-1200 civarına düştüğü belirtilmektedir.  Batı dünyasının tüm engellemelerine karşılık, operasyonların kararlılıkla sürdürülmesi sonucu PKK ve değişik adlar altında faaliyetlerini sürdüren kolları neredeyse bitme noktasına gelmiş bulunmaktadırlar Zeytin Dalı harekâtıyla Türkiye’nin terörle mücadeledeki başarısı son yılların zirvesine ulaşmış bulunmaktadır. En önemlisi, terör örgütlerine katılımın neredeyse sıfırlanmış olmasıdır. Terör örgütlerine katılmak şöyle dursun, fırsat bulanlar da kaçıp Türk adaletine teslim olmak yolunu seçiyorlar.

İddialar odur ki, örgüt mensupları içinde yaşamlarından öylesine bezmiş olanlar var ki, fırsatını buldular mı kaçacak ve hemen teslim olarak itirafçı konumuna geçecekler. Sadece Türkiye sınırları dahilinde değil, Irak ve Suriye’de darbe üstüne darbe yiyen terör örgütü mensupları kaçacak delik arıyorlar. Bir zamanlar ulaşılamaz zannedilen KATO DAĞI bile teröristlerden temizlendiyse, ötesi çorap söküğü gibi gelecek demektir.

Sözde PKK’nın kıyam günü olan 15 Ağustoslar geçmiş yıllarda hep kabûs olurdu. 2018’in 15 Ağustos’una bakın. Darbeleri yiyen terör örgütünün kendisi oldu.

Cumhurbaşkanı Recep  Tayyip Erdoğan’ın “Kandil’e operasyon” için Irak hükümetiyle görüşmelerin devam ettiğini açıklaması, 34 yıldır devam eden terörün bitmesi noktasında ümit vericidir. Afrin sonrası Menbiç ve Kandil’e Irak ile birlikte yapılması muhtemel eş zamanlı harekatlar, PKK’nın çöküşünü hızlandıracak ve belki de noktalayacaktır.

Etkisiz hale getirilenler arasında kırmızı bültenle arananların bile bulunması daha da ümit verici bir gelişmedir.

Son hava harekâtlarıyla daha önce 5 bin olarak tahmin edilen teröristlerin sayılarının 1200 dolaylarına düştüğü belirtilirken, bunların da genelde kandırılmış tecrübesiz gençlerden oluştukları belirtilmektedir. Örgütün lider kadrosu sürekli olarak yer değiştirmekte ve kandırdıkları gençleri adeta yem olarak kullanmaktadırlar.

Samimiyetle söylemek gerekirse, ilk defa terörle mücadelede bu noktaya gelinmiştir ve yine ilk defa Türkiye’nin terör belasından kurtuluşunun yakın olduğu konusunda çok kuvvetli bir ümit ışığı doğmuştur.

Terörü bitirmek kararlılığındaki güvenlik güçlerimizin şehit ve gazilerini rahmetle anıyor, başlatılan kararlı mücadelenin son terörist teslim olana veya etkisiz hale getirilene kadar devamını diliyoruz.

TAŞLAMALAR

HAYVAN İTHAL EDERKEN

ELİN GÂVURLARINDAN

KURBAN KESMEK VACİP Mİ

SÖYLE HALA O ZAMAN

 

KURBAN KESMEK VACİPTİR

HANEFİ MEZHEBİNDE

ŞAFİİ MEZHEBİNDE

SÜNNNET-İ MÜEKKEDE

 

REİS BİR KURBAN KESSİN

TÜM MİLLETİN ADINA

NİCE MÜCTEHİTLER VAR

CEVAZ VERMİŞTİR BUNA

 

HAYVAN İTHAL EDERİZ

HATTA SAMANI BİLE

HAYVANCILIK VE TARIM

KATLEDİLDİ ÜLKEDE

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.