REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

TERÖRÜ  EL ALTINDAN DESTEKLEYENLER, İŞLENEN KATLİAMLARIN ORTAĞIDIRLAR!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TERÖRÜ  EL ALTINDAN DESTEKLEYENLER, İŞLENEN KATLİAMLARIN ORTAĞIDIRLAR!
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
11 views
27 Kasım 2017 - 13:39
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Dünyamızın değişik yörelerinde meydana gelen terör olaylarında masum insanlar yaşamlarını yitiriyor ve bu insanlık dışı vahşeti yok etmek için seferber edildiği belirtilen gayretlerin istenen sonuçları vermemesi, konu üzerinde ciddiyet ve samimiyetle durulmadığı düşüncesinin taşınmasına neden oluyor.

Bu ayın 24’ünde Mısır’daki El Ravda Camiine yapılan iğrenç terör saldırısında 305 kişinin hayatından olması ve yüzerce kişinin de yaralanması, dünya gündeminde yer almaya devam ediyor. Menfur olaya dünyadan tepkiler yağarken ülkemizde de, bu insanlık dışı saldırıya duyduğu geniş tepki nedeniyle bugün bir günlük milli yas ilan edildiği, Başbakanlık Basın Merkezinden yapılan yazı açıklama ile duyurulmuş oldu ve alınan bu karar doğrultusunda bu sabahtan itibaren güneşin batımına kadar yurdun her yerinde, dış temsilciliklerimizde bayraklarımız yarıya indirildi.

Türkiye olarak uzun yıllardan beri terör ile mücadele eden bir ülkeyiz ve 15 Temmuz’daki alçak darbe girişimi, kendi içimizdeki ihanet şebekesinden oluşan bir başka terör örgütü, yanı sıra komşu Suriye’de ülkemiz için tehdit oluşturma olasılığı bulunan terör örgütleriyle de mücadele etmekteyiz. El altından destek görmeyen hiçbir terör örgütünün ne vücut bulması, ne de uzun zaman ayakta durması mümkün değildir. Terörizme karşı küresel bazda mücadele edilmesi gerektiğinden söz eden kimilerinin, söylemlerinde samimi olmadıkları ise çok net şekilde gün ışığına kavuşmuş bulunmaktadır. Mısır’daki terörü kınayan ülkelerden biri olan ABD’nin, Suriye’de DEAŞ terör örgütüne karşı bir başka terör örgütünü kullanması, bu gerçeği belgelemektedir.

İnsanlık dışı terör vahşetine alenen veya el altından destek verenler de, işlenmekte olan katliamların ortağıdırlar ve bu en büyük insanlık suçunun dünyamız gündeminden çıkarılabilmesi için, “Kahrolsun terörizm” ifadelerinin, sözde bırakılmayarak terörün üzerine samimiyetle gitmek gerekmektedir. Mısır’da 305 kişinin yaşamını yitirmesine sebebiyet veren menfur terörün ilimizde de üzüntü uyandırdığını belirtirken, bu insanlık dışı saldırıyı gerçekleştirenleri  kınıyor  ve terörü lanetleyenleri, söylemlerinde samimi olmaya davet ederken de silahla katliam yapanlardan çok, onlara tetik çektirenlerin vebal taşıdıklarının altını çiziyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.