REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

TEZAHÜRAT

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TEZAHÜRAT
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
34 views
26 Ağustos 2017 - 10:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ünlü filozof Ezop köle iken efendisi bir gün yanına çağırır ve derki “Yarın çok değerli bir misafirim gelecek öyle bir yemek yap ki, dünyanın hem en tatlı ve hem de en acı yemeği olsun.”Ezop düşünür ve kalkıp dil söğüş yapar. Misafir gelir yemek sofraya getirilir. Efendisinin bu yemeği niye yaptın sorusuna Ezop’un verdiği cevap çok anlamlıdır ”Efendim yerinde ve güzel bir şekilde kullanıldığı zaman dünyanın en tatlı yemeği dildir, tersi durumlarda da en acı yemeği oluyor”

Bu anekdotu neden buraya aktardım? El bebek, gül bebek  büyütmeye çalıştığımız, futbolda ilimizin  geleceği adına çok şeyler beklediğimiz Siirt Spor,  Mardin’de Mardin 47 Spor takımıyla deplasmanda karşılaştı. Takımımızın 2-0 kazandığı bu maçta ulusal basını da yansıdığı gibi daha maç başlamadan bir grup taraftarımız ”yönetim istifa” diye bir süre bağırmışlar.

Yani dil kadar yerinde ve zamanında kullanıldığı zaman en büyük doping olan bir konuyu kötü yönde kullanmışlar. Halk tabiriyle daha bismillah demeden moral bozmaya kalkışmışlar. Çünkü bu tür tezahürat yalnızca yöneticilerin değil teknik heyet ve futbolcularında moralinin bozulmasına neden oluyor.

Bu durumu anlatacak sözcüğü bulmakta insan zorlanıyor. Daha takım ilk resmi maçına çıkmadan yönetimin istifasını istemek takımın ve yönetimin moralini bozmaktan başka ne işe yarar? Takımını seven, renklerine gönül bağlayan herkesin bunu iyice düşünmesi gerekir. Aidiyet hissettiğimiz her şeyde olduğu gibi burada da, kişilerin attıkları her adımı iyi değerlendirmeleri zorunludur. Ben bu hareketi yapıyorum,ama bunun faydası nedir zararı nedir bir muhasebe yapmalıdırlar.Tabii ki, amaç üzümü yemekse…

Umarım bundan sonra bu tür şeylerle karşılaşmayız.Elbette kötü oyun karşısında tepkimizi gösterelim. Ama yerinde ve ölçülü olarak.Aksi takdirde keskin sirke küpüne zarar verir misali zararı kendimize veririz…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.