Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

TİF Anadolu Gençlik Derneği İzcilik ve Spor Kulübü Filistin’deki Zulmü Duyurmak İçin Basketbol Etkinliği Düzenledi

Türkiye İzcilik Federasyonu Anadolu Gençlik Derneği İzcilik ve Spor Kulübü, Filistin’deki zulmü duyurmak amacıyla önemli bir etkinliğe imza attı. Kulübün sorumlusu ve önderi olarak görev yapan Kemal Sevinç ortaokullara yönelik gerçekleştirilen etkinlik kapsamında, Filistin’deki soykırıma dikkat çekmek adına bir basketbol turnuvası düzenledikleri belirtti.

Türkiye İzcilik Federasyonu Anadolu

Sevinç “Etkinlik sırasında, hayatın her alanında savunma yöntemlerinin olduğu vurgulandı ve basketbolun blok savunma stratejisinin, Filistin’deki zulme karşı blok savunma anlamına gelmektedir. Bu düşünceyle hareket eden kulüp üyelerimiz Filistinli masum Müslüman kardeşlerinin zulme sessiz kalmaması gerektiğine inandı ve çocukların bakış açısından Filistin’deki zulme karşı duruşun ne olması gerektiğini tartıştı. Sonuç olarak, “Gazze bombalanıyor…! Çocuklara reva görülen zulme sesiz kalma…!” sloganı oluşturduk. Bu sloganla, Gazze’deki çocukların yaşadığı açlık, susuzluk ve Siyonist terörün altında ölüme terk edilme durumuna dikkat çekilirken, uluslararası toplumdan sessiz kalmamalarını ve Gazze’deki çocuklara destek olmaları istedik.” Dedi.

Etkinlik sırasında, her saatte onlarca çocuğun Gazze’de şehit olduğu gerçeği vurgulanarak, dünya gençlerinin basketbol oynarken Filistinli çocukların ise hayatta kalma mücadelesi verdiği gözler önüne serildi. Bu durum karşısında duygulanan ve üzülen kulüp üyeleri, tüm dünya çocuklarının yaşama ve ailelerine sarılma hakkına sahip olduğu gibi, Filistinli çocukların da aynı haklara sahip olduğuna dikkat çekti.

Bu bağlamda, merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın “Bizim Gayemiz tüm insanlığın saadetidir” sözünden ilham alan kulüp üyeleri, “Bizim Gayemiz Tüm Dünya Çocuklarının Saadetidir” düşüncesini benimsedi. Bu düşünceyle hareket eden kulüp, Filistin’deki zulme karşı mücadele etmeye ve dünya çocuklarının mutluluğu için çalışmaya kararlı olduğunu belirtti.