REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

TIP FAKÜLTESİNE DOĞRU

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TIP FAKÜLTESİNE DOĞRU
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
15 views
22 Ekim 2018 - 11:54
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Önümüzdeki ayın ilk haftasında yıllardan beri büyük bir özlemle beklediğimiz tıp fakültesine kavuşma yönünde önemli bir adım daha atılacak. Rektörlük tarafından dekanlık görevi için önerilen Prof. Dr. Vefik Arıca’nın yazısı onaylandı. Hemşerimiz Prof. Dr. Arıca, atama yazısının onaylanmasının ardından gelip görevine başlayacak.

Bu arada edindiğimiz bilgilere görev  dekanlık görevine atanacağının belirlenmesinin ardından Prof. Dr. Arıca boş durmamış. Ulaşabildiği tıp bilimi insanlarına ulaşmış ve kendilerini Siirt’te görev yapmaya ikna etmeye çalışmış. Şu an için bunda da epey başarılı olmuş durumda. Türkiye genelinde çok az bulunabilen çocuk kalp cerrahından tutunda pataloji  uzmanlarına kadar değişik branşlarda çok sayıda akademisyen doktorlar  ön anlaşmaya varmış. Bunların sayılarının 80 civarında olduğu belirtiliyor ki, bu sayı hiçte küçümsenecek bir sayı değildir. Edindiğim bilgilere, görev gelmesi planlanan bazı uzmanlar, ancak büyük ve gelişmiş tıp fakültelerinde görev yapıyorlar.

Prof. Dr. Arıca, yıllar sonra gelip memleketinde görev yaparak doğduğu topraklara vefa borcunu ödeyecek. Ama iş bununla da bitmiyor ve burada hepimize büyük görevler düşüyor. Tıp Fakültesinin bu duruma gelmesinde ve özellikle Batman gibi bizden oldukça fazla gelişmiş bir ilin elinden almamızı sağlayan Rektör Prof. Dr. Murat Erman ve ekibine, yine artık bu ekibin birer ferdi olacak olan Prof. Dr. Vefik Arıca ve arkadaşlarına her türlü desteği vermemiz gerekiyor. Bu insanlar için gelmek kadar burada bulacakları ortamda çok  önemli. Sonuç itibariyle bunlar tıp bilim insanları ve dünyanın her köşesinde iş bulma imkanına da sahipler. Bu nedenle bizlere de bu konuda görevler düşüyor.

En azından bu konuda “bana ne, bu onların görevidir” anlayışından sıyrılmamız gerekiyor. Çünkü bütün bir kenti ilgilendiren konularda bana ne deme hakkımız ve lüksümüz yok. Elimizden hiçbir şey gelmiyorsa bile, onları teşvik edelim, dedikodularını yapmayalım ve başarılı olmaları için de bol-bol dua edelim.

Bunu yaparsak memleketimiz kazanır, biz kazanırız.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.