REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

(TİZ, KELLESİ VURULA!)

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
(TİZ, KELLESİ VURULA!)
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
46 views
17 Eylül 2020 - 13:32
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin, “Türk Tabipler Birliği kapatılsın” çağrısı, demokrasi anlayışının bir tezahürüdür. Tek başlı yönetimlerde padişahların, kralların, diktatörlerin (TİZ KELLESİ VURULA) emrini vermeleri gibi, Sayın Bahçeli de TTB’nin derhal kapatılmasını istiyor. MHP Liderinin bu talebinden sonra Türk Tabipler Birliği kapatılır ve bununla da yetinilmeyerek yöneticileri tutuklanırsa, doğrusu hiç şaşırmayacağız. Çünkü, AKP’ye koltuk değneği olmasından bu yana her ne istediyse, birebir yerine getiriliyor.

Şüphesiz, Türk Tabipler Birliği Türkiye’nin en saygın Sivil Toplum Örgütlerinden biridir. Hatta en önemlisi ve en kıymetlisidir. (Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi, olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi) vecizesinden yola çıkarak, toplumun sağlığını ilgilendiren konuları irdelemeyi görev bilen Türk Tabipler Birliği bu bakımdan, Sivil Toplum Örgütlerinin en önemlisidir. Pandeminin giderek yaygınlaştığı gözlemlenirken, bu konuda Türk Tabipler Birliği yetkilileri konuşmayacak da, (YAĞCILAR VE YAĞDANLIKLAR DERNEĞİ) yetkilileri mi konuşacaklar!

Türk Tabipler Birliği, Bahçeli’nin ithamlarına karşı yaptığı yazılı açıklamada şunları söylemektedir:

“Salgına karşı bilgilendirme ve uyarı Türk Tabipleri Birliği’nin yasal ve etik yükümlülüğü; yaşama ve yaşatma mücadelemiz tarihsel hekimlik sorumluluğunun gereğidir!

Türk Tabipleri Birliği tarihin süzgecinden günümüze ulaşan iyi hekimlik değerlerinin vazgeçilmez temsilcisidir. Giderek şiddetlenen ve binlerce insanımızın, onlarca hekim ile sağlık çalışanının ölümüne neden olan Kovid-19 salgınının her aşamasında Türk Tabipleri Birliği bütün enerjisini insanlarımızın sağlık ve yaşam hakkını savunmak için harcamıştır.

Türk Tabipleri Birliği’nin salgına yönelik bilimsel verilere dayanan uyarı ve önerileri toplumun sağlık ve yaşam hakkı için kamuoyu ile paylaşması evrensel, yasal ve etik sorumluluğudur. Kovid-19 salgınında kaybettiğimiz meslektaşlarımızı siyah kurdele ile anmak ve başka kayıplar olmasın diye çabalamak ise kaybettiklerimize ve yakınlarına karşı vefa borcumuzdur.

Türk Tabipleri Birliği ve hekimler dün olduğu gibi bugün de ve yarın da bu sorumluluğun gereğini yerine getirmeye devam edeceklerdir. TTB Merkez Konsey üyeleri olarak sözlerimizin arkasında, görevimizin başındayız.”

Doğrusunu isterseniz, KORONAVİRÜS PANDEMİSİ konusunda yapılan resmi açıklamalara artık inanan da, güvenen de yok. (Resmi olarak açıklanan rakamları ON İLE ÇARPIN, gerçek rakam odur) diyen işin uzmanı  profesörün konuşmasını kulağımla bir televizyon kanalının ekranından izledim. Şimdi, profesör titri almış bir bilim insanı, durduk yerde neden böyle konuşsun, neden yalan söylesin!

SUSAN-SUSTURULAN bir ülke değil, KONUŞAN-KONUŞTURULAN bir ülke olmadıkça Türkiye’de DEMOKRASİ VAR DİYEN YALAN SÖYLÜYOR. Hem bilim insanlarının konuşmalarından neden korkuyorsunuz. Sağlık Bakanlığının denetiminde olan bir BİLİM KURULU VAR. Türk Tabipler Birliği yalan-yanlış açıklamalar yapıyorsa, bilim kurulu adına yalanlama yapılsın. Bilim insanlarına, bilim insanları cevap versin, ehl-i siyaset değil!

Sayın Bahçeli’nin, Türk Tabipler Birliği için (DERHAL KAPATILSIN) demesiyle, padişahlık dönemlerinde bir padişahın (TEZ KELLESİ VURULA) demesi arasında, sonuç itibarıyla hiçbir fark yok. Türkiye’de,  demokrasinin ne hallere geldiğinin anlaşılması açısından, Sayın Devlet Bahçeli’nin TTB hakkındaki ifadeleri kâfidir…

TAŞLAMALAR

SÜRÜ BAĞIŞIKLIĞI

HEDEFLENEN GALİBA

VARSIN ÖLSÜN ÖLENLER

SAĞLAR BİZİM NASILSA

ALTMIŞBEŞ YAŞ VE ÜSTÜ

VARSIN ÖLSÜN, GİTSİNLER

KORONAVİRÜS İLE

ÖLSÜN TÜM EMEKLİLER

BEN DE BİR EMEKLİYİM

YETMİŞSEKİZ YAŞINDA

İŞİN GERÇEĞİ ŞU Kİ

BİR AYAĞIM ÇUKURDA

EMEKLİNİN İYİSİ

HEMEN ÖLÜP GİDENDİR

MAAŞINI ALACAK

VARİS BIRAKMAYANDIR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.