Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TKP; Biz Maçoğlu’nun Kadıköy’de Aday Olmasını Planlamamıştık

Dersim Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu’nun İstanbul’da CHP seçmeninin çoğunlukta olduğu Kadıköy ilçesinde Belediye Başkanlığı için aday gösterilmesi üzerine, Türkiye Komünist Partisi (TKP) açıklama yaptı.

 Dersim Belediye Başkanı

Açıklamada; Türkiye Komünist Partisi’nin konuyla ilgili değerlendirme süreci devam etmektedir” denildi.

TKP’nin, Maçoğlu’nun Kadıköy’de değil de İstanbul ya da İzmir’de başka ilçelerde aday olması gerektiği düşüncesiyle hareket ettiği belirtilen açıklamada, “Kadıköy, TKP’nin bu bağlamda gündeminde olan bir ilçe değildi. Kadıköy’de yıllara dayanan bir çalışmanın ürünü güçlü bir örgüte sahip olmakla birlikte partimiz sayın Maçoğlu’nun İstanbul ya da İzmir’de başka ilçelerde aday olması gerektiği düşüncesiyle hareket etti. Kuşkusuz sayın Maçoğlu ve SMF’nin bu konudaki tercihlerine saygı duyuyoruz” ifadeleri yer aldı.

Değerlendirme sürecinin devam ettiği belirtilen açıklamada, “Bu aşamadan sonra TKP kendi içindeki değerlendirme sürecini en kısa sürede tamamlayacaktır” denildi.

Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) tarafından önceki gün, “Maçoğlu yoldaşımızın İstanbul’un Kadıköy ilçesinde TKP çatı partisi altında demokratik, sol-sosyalist güçlerin ortak adayı olarak yerel seçimlere girmesini karar altına almış bulunmaktayız” açıklaması yapılmıştı.

Maçoğlu halen Dersim Belediye Başkanı görevini yürütüyor.