REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

TOPTANCI SİTESİ ARTIK ŞART

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TOPTANCI SİTESİ ARTIK ŞART
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
13 views
30 Eylül 2020 - 13:03
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Daha önce de birkaç kez yazdım; İlimize bir toptancı sitesi artık şart oldu ve zamanı geldi geçiyor. Biliyorum, bunu okuyan birçoğunuz ilimizin bu kadar büyük ve daha önemli sorunu varken toptancı sitesi de nereden çıktı diye itiraz ediyorsunuzdur.

Aslında bunda bir nebze haklısınız.. Doğal olarak sorunların önem sırasına göre ele alınması ve  çözüme kavuşturulması esastır.. Ancak ilimizde önemli sorunları çeşitli nedenlerden dolayı bir türlü  çözülemiyor ya da bizim istediğimiz hızda çözüme kavuşturulamıyor.. Durumun böle olması diğer sorunlarımıza el atmamızı engellemez.

Bir sorun, şu an için ne kadar gerilerde gözükürse gözüksün onu ele almamakla, ötelemekle veya halının altına süpürmekle kurtulabilir miyiz? Eninde sonunda bir gün karşımıza çıkacak hem de daha büyük ve çözümü çok daha büyük bir sorun olarak. Bu nedenle büyük sorunların çözümünü beklerken, nispeten daha küçük ve acil olmayan sorunlara da el atmakta ve çözüme kavuşturmakta yarar vardır.

İşte toptancılar sitesine de bu açıdan bakmak gerekiyor.. Elbette şimdi çok acil bir sorun değil, ancak toptan ürün satan firmaların sayısı her geçen gün artıyor.. Bunların tamamına yakını ya çarşı içerisinde ya da bir mahallede ve bir apartmanın altında faaliyet gösteriyor. Bu firmaların mal sirkülasyonu çok hızlı.. Bazen bir günde birkaç tır mal indiren ve aynı şekilde daha küçük araçlarla  bunları bayilerine dağıtan firmalar bulunmaktadır.

Bunlar, hem mal indirirken hem de mal yüklerken bulundukları cadde ve sokakların trafiğini alt-üst etmekte ve çoğu zaman trafiğin durmasına neden olmaktadır.. Zaten Siirt trafiğinin hali ortada ve bir de buna bu tür nedenlerden dolayı kesintiler eklenince neredeyse tamamen durma noktasına geliyor.

Özetle, bu sorun diğer birçok sorun gibi büyüyüp içinden çıkılmaz bir hal almadan önce ele alınmalı ve kentin varoşlarında belirlenecek uygun bir yerde gelecek yıllarda da hizmet verebilecek bir toptancılar sitesi inşa edilerek kent içinde faaliyet gösteren toptancı tüccarların buraya taşınması sağlanmalıdır.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.