REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

TRAFİK KAZALARINI UNUTTURDU

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TRAFİK KAZALARINI UNUTTURDU
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
8 views
05 Ağustos 2020 - 11:38
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ülkemiz, trafik kazalarının yoğun olduğu ülkelerden biridir ve coronavirüs’ün gündeme gelmesi sonucu ölümlü trafik kazalarından söz edilmez oldu. Bilindiği gibi trafik kazaları, şehirlerarası ulaşımın yaygınlaştığı süreç içinde gerçekleşiyor ve bu süreç özellikle dini bayramlarımızdaki tatil günlerine denk gelmektedir. Gerçi bu yıl dini bayramlarımızdaki tatil süresi, daha uzun süreyi kapsayacak günlere denk gelmedi ama yine de şehirlerarası ulaşımda yaz tatili nedeniyle yoğunluk yaşandı. Pandemi tehlikesine rağmen yurdun bazı yörelerinde sahillerin tıklım/tıklım dolduğunu ve plajlara akın eden vatandaşlarımızın sosyal mesafeye riayet etmediklerini gözler önüne seren görüntüleri izlerken, böyle bir olumsuzluğun yaşanması ihtimalinin yüksek olduğu hususunun dikkate alınmamasına üzüntü duydum. Bazı sağlık bilim adamlarına göre önümüzdeki günlerde salgın vakalarında artış meydana gelebilir ve bayram tatili öncesinde bu görüşlerini dile getirmişlerdir sanırım.

Bu yılki bayram tatilinde meydana gelen trafik kazalarında 45 vatandaşımızın yaşamını yitirdiğine dair haberi dinlerken, ölümcül virüs yüzünden her gün yaşanmakta olan ölümlerin, söz konusu elim trafik kazalarını unutturmuş olduğunu anladım. Yapılan bilgilendirmede her Allah’ın günü pandemi salgınında 15/20 yurttaşımızın yaşamını kaybettiği açıklamaları, haliyle elim trafik kazalarındaki ölümleri geri plana itmiş bulunuyor.

Trafik kazalarının nedeni, mevcut karayollarımızın; sayıları her geçen gün artan araçları kucaklama kapasitesinden uzaklaşmasıdır. Halkımızın %90’ı trenler dışındaki kara araçlarında seyahat ediyor ve bu yüzden trafik kazaları ülkemiz gündeminde yer almaya devam edecektir.  Kurban Bayramı tatili boyunca yaşanan trafik kazalarında hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı dinlediğim haberde belirtildiği gibi 45 ise, geçen yıllara oranla bu sayıda bir düşüş olduğunu ve söz konusu düşüşte İçişleri Bakanlığımızın son yıllarda bayram tatillerinde aldığı önlemlerin küçümsenmeyecek bir payı olduğunu da vurgulamak isterim.

İçinde bulunduğumuz yılın zaferler ayında yolumuza devam ederken öncelikli beklentimiz coronavirüs belasından kurtulmaktır. Trafik kazalarını unutturan pandemi musibetinden bir an önce kurtulmadığımız taktirde yol açtığı ölümler devam edecek, ekonomik alanda çekilen sıkıntı daha da büyüyecektir. İnşallah, salgını yok edecek olan aşının bulunması çok gecikmez niyazında bulunurken, herkesin öngörülen kurallara uymalarının kaçınılmazlık arz ettiğine bir kere daha dikkat çekiyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.