REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

TRAFİK TIKANIKLIĞI VE BAZI BEKLENTİLER

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TRAFİK TIKANIKLIĞI VE BAZI BEKLENTİLER
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
9 views
04 Haziran 2018 - 14:39
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İlimizdeki trafik tıkanıklığı her geçen gün daha çok hissediliyor ve bu tıkanıklığa yol açan nedenlerden biri araç sayısının sürekli olarak artması ve bu araçları sinesinde barındıracak yeterli otoparkların olmayışıdır. Sağlıksız olarak büyümekte olan ilimizde ana cadde sayısı yıllardan beri üçtür ve bu caddelerden biri olan Güres Caddesinin trafiğe kapatılmış olması da trafik sıkıntısının büyümesine sebebiyet vermektedir ve hemşerilerimiz bu caddenin en azından bir şeridinin trafiğe açılması durumunun, çekilen sıkıntıyı azaltacağı görüşünü paylaştığı için bizler de fırsat buldukça bu beklentiye sayın ilgililerin dikkatini çekmekteyiz  ama bu konu ilgili kurumlar tarafından halen masaya yatırılmış değildir. Gerçi bu caddenin güzergahında bazı ara yollar var ama, şehir içi ulaşımda çalışan araçların tümü, gittikleri noktalara dolana-dolana vardıklarından bir tıkanma meydana geliyor, ayrıca büyük bölümünü başka ülkelerden ithal ettiğimiz mazot ve benzinin fazlası kullanılmaktadır, yani ayrıca ekonomik kaybımız olmaktadır.

Zamanında gerekli otoparklar ihdas edilmediğinden tüm yollarımız adeta bir otopark görünümündedir ve yeni otoparklar için elverişli alanlar bulmak da zorlaşmıştır. Bu nedenle yeni inşa edilecek bloklarda yasa gereği 1 Haziran’dan itibaren yürürlüğe giren “Daire başına otopark alanı” kararına riayet edilmesi için duyarlılık gösterilmeli ki, tıkanıklığın boyutları daha da büyümesin.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının, yerleşim yerlerinde araçların yol açtığı park ve trafik sorunlarının çözümü bağlamında inşa edilecek binalarda “Her konut için bir park alanı” şeklinde getirmiş olduğu zorunluluğu anımsatarak, bu isabetli karara uymayanlara inşaat izni verilmemesi için azami duyarlılığın gösterilmesini, bu arada zaman-zaman hemşerilerimizin paylaştığı görüş olarak devam eden Güres Caddesinin en azından bir şeridinin trafiğe açılması beklentisine, Belediye Başkan Vekili Sayın Ceyhun Dilşad Taşkın’ın eğilmesini temenni ediyorum. Çalışma sezonunun start aldığı bir süreçten geçerken Beledi sorunların halkımız için daha çok önem taşıdığının da altını çizerken bir başka beklentinin, sabit semt pazarlarının yaygınlaşması olduğunu da belirtmek isterim.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.