REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

TRT, İKTİDARIN BORAZANI MI!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TRT, İKTİDARIN BORAZANI MI!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
24 views
18 Eylül 2020 - 14:57
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Zaman-zaman TRT’nin haber kanallarını izliyorum. Özellikle  Cumhurbaşkanı, AKP ve hükümet lehinde olan haberler uzun uzun verilmekte, aleyhlerinde olanlar ise geçiştirilmektedir. Mübarek TRT, sanki milletin değil de, iktidarın borazanı gibi! Oysa milletin vergileriyle ayakta duran TRT’nin diğer bütün televizyon kanallarından çok daha tarafsız ve objektif olması gerekir! Özel kanalların sahipleri vardır. Bu bakımdan işin ticaretinde olabilirler. Ancak, gün boyunca yaptığı haberler dikkatle izlendiğinde anlaşılacaktır ki, TRT, sözün tam anlamıyla iktidarın borazanlığını yapmaktadır!

Yayınlarında Cumhurbaşkanına, hükümet mensuplarına saatlerce yer veren, genelde canlı yayınlarla destek sağlayan TRT, muhalefet partilerinin sözcülerini ve liderlerini basbayağı görmezden gelmektedir! Bir de RTÜK kanalıyla muhalif TV kanallarına veerdiği cezalar var ki, sözün tam anlamıyla akıllara ziyan!

TRT’nin, tarafsızlığını yitirdiğinin açık delili olan ve iktidarın borozanı olmak yanında, muhalefetin sesini kısan bu yayınları bana hep bir anekdotu anımsatıyor. İşte o anekdot:

Bir Yunan Boksör ile bir Bulgar Boksör dövüş için ringe çıkmışlar. Karşılaşmayı yöneten hakem de bir Yunanlıymış. Karşılaşmanın ilk rauntlarında Bulgar Boksör, Yunan Boksörü devirmiş. Hakem 10’a kadar saymak için Yunan boksörün yanına gitmiş ve ağırdan saymaya başlamış. Ama sayarken de bir taraftan fısıldıyormuş:

-Aman Dimitri, canım Dimitri bir an önce kalk. Bütün Yunan halkı senin zaferini bekliyor! BİİİR…

Ve saymaya böyle ağırdan devam ederken, “DOKUZ” dediği zaman, birseksen uzanndığı yerden büyük bir hırsla kalkan Yunanlı boksör, artık her şeyin bittiğini zannederek aval-aval bekleyen Bulgar boksöre var gücüyle bir yumruk indirmiş. Gafil avlanan Bulgar boksör aldığı ani darbenin etkisiyle yere serilmiş. Yunanlı hakem fırsatı kaçırmayarak hemen yerde yatan Bulgar boksörün başucuna koşmuş ve hızlı bir şekilde saymaya başlamış:

-1, 2, 3, 4, 5! 5 daha 10! DİMİTRİ ŞAMPİYON!

Evet, TRT’nin siyasi haberleri verme taktiği aynen bu anekdotta olduğu gibidir.  Cumhurbaşkanını, AKP’yi ve hükümeti   öven haberleri, uzun-uzun okurken ve  allayıp, pullarken, aleyhlerinde olanları tıpkı Yunan hakemin “BEŞ, BEŞ DAHA ON! DİMİTRİ ŞAMPİYON!” demesine benzemektedir.

TRT, milletin vergileriyle ayakta duran bir kurum olduğunu ve yayınlarında tarafsız davranması gerektiğini ne zaman anımsayacak dersiniz. Bu ülkenin vatandaşları olarak, muhtelif kalemlerden kesilen vergilerimizle beslenen TRT’ye hakkımızı helâl etmiyoruz…

TAŞLAMALAR

BİL Kİ EN BÜYÜK GAZİ

MUSTAFA KEMAL PAŞA

BU MİLLET BOŞUNA MI

(ATATÜRK) DEMİŞ O’NA

EBEDİ BAŞKOMUTAN

YİNE ATATÜRK’TÜR BİL

KOPARIRIZ DİLİNİ

O’NA UZATIRSAN DİL

“HATTI MÜDAFAA YOK,

SATHI MÜDAFAA VAR”

BUGÜN DAHİ GEÇERLİ

BOŞ SÖZLER DEĞİL BUNLAR

BU ÜLKENİN VARLIĞI

TALAN EDİLMEKTEYKEN

UYANALIM UYKUDAN

VATAN ELDEN GİTMEDEN

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.