REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

TÜCCAR VE ESNAFLARIN BÜYÜYEN SIKINTISI…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TÜCCAR VE ESNAFLARIN BÜYÜYEN SIKINTISI…
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
7 views
08 Aralık 2017 - 14:14
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

İlimizde Tüccar ve esnaf sıkıntısının büyüdüğü bilgisi doğrultusunda, konuya yeniden değinme gereğini duydum. Tüccar ve esnafımızı zora sokan asıl neden, halkımızın satın alma gücünü yitirmesi olsa da, başkaca faktörlerde vardır ve bu faktörlerden en önemlisi yurdumuzun birçok yerinde olduğu gibi, Siirt’te de Alışveriş merkezlerinin yaygınlaşmasıdır. Zorunlu ödemelerini yapma şansını kaybeden Tüccar ve esnafımız, Alışveriş merkezleriyle rekabet edecek güçten de yoksundurlar ve markalı alışveriş merkezleri sayısının ilimizde artması, karşı karşıya oldukları kesatlığı daha da tırmandırmıştır.

Çok sayıda tüccar ve esnafımız, sayıları artan alışveriş merkezlerinin kesatlıklarına olan yansımasını ilgili kurumlara ileterek, bu konuda önlem alınmasını talep ettikleri duyumunu aldım. Belediye Başkanlığı, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanlığı ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına başvuruda bulunarak sayıları artan markalı alışveriş merkezlerinin içinde bulundukları sıkıntıyı büyüttüğünü ileten tüccar ve esnafların yakınmaları bir şekilde dikkate alınabilecek mi bilmiyorum ama, yasal mevzuatlar elverdiği taktirde, söz konusu alışveriş merkezleri sayısının daha da artmasının önüne geçecek kararları hayata geçirmekte isabet olacağının altını çizmek isterim.

Daha önceleri, Alışveriş merkezlerinin yaygınlaşmasından duyulan rahatsızlık için önlemler alınacağı belirtildiyse de bunun sözde bırakıldığını anımsadığımdan, Siirt’imizin yanı sıra başka ilerimizde de dile getirilen aynı sıkıntının dikkate alınması gerekmektedir derken, önlem alınmadığı taktirde geçmişte olduğu gibi, bazı tüccar ve esnafımızın daha işyerlerini kapatmak mecburiyetinde kalacaklarına öneme sayın ilgililerin dikkatini çekiyorum.

Halkımızın büyük bölümünün satın alma gücünü yitirmesinden kaynaklanan tüccar ve esnafımızdaki kesatlığın, alışveriş merkezlerinin yaygınlaşması yüzünden daha da büyüdüğü gerçeği gün ışığındadır ve bu olumsuzluktan kaynaklanan sıkıntının kısmen giderilmesi; alışveriş merkezleri sayısı için nüfusa göre bir ölçü getirmekle mümkündür. Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Ceyhun Dilşad Taşkın’ın, yasal mevzuat elveriyorsa tüccar ve esnafımızın yakınmalarını dikkate alacağı inancında olduğumu belirtirken, konunun ülke genelinde ele alınmasının çok isabetli olacağını başkentteki yetkililerimize iletiyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.