Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ahmet ARITÜRK
Ahmet ARITÜRK

TÜİK (HOKUS/POKUS) DEDİ HAZİRAN ENFLASYONUNU YÜZDE 1,64 OLARAK GÖSTERDİ

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), (HOKUS/P/OKUS) dedi, 2024 haziran ayı enflasyonunu 1,64 olarak açıkladı. Yine elindeki sihirli değnek ile yıllık enflasyonu da yüzde 71,60 olarak açıkladı.

Bağımsız bilim adamlarından oluşan Enflasyon Araştırma Grubu (ENAG) ise 2024’ün Haziran ayı enflasyon oranını  yüzde 4,27, yıllık enflasyonu ise yüzde 113,08 olarak açıklamış bulunmakta.

Evet, Türkiye İstatistik Kurumu yine yapacağını yaptı. Elindeki sihirli değnekle Haziran ayı enflasyon oranını yüzde 1,64’te tutmayı başardı!

İki kuruluş arasındaki fark TÜİK açısından sözün tam anlamıyla bir itibar enflasyonu! İşin gerçeği şu ki, SİYASETE GÖBEKTEN BAĞLI bir kuruluş olan TÜİK’in belirttiği enflasyon rakamlarına inanacak kadar ahmak kimseler yok.

Bilindiği gibi memurların, emeklilerin, kamu kurum ve kurumlarında çalışan işçiler ile asgari ücretlilerin maaş artışları TÜİK tarafından tespit edilen sözde enflasyon oranına göre hesaplanmaktadır. Birde  milletle alay edercesine sözde (REFAH PAYI)   ilave edilmekte!!!

Vatandaşlar olarak, enflasyonun oranının ne kadar olduğunu zaten yaşayarak biliyoruz. Yani, (TÜİK enflasyon oranı bu kadar demiş, ENAG bu kadar açıklamış) diyerek hangi rakamın gerçekçi olduğunu araştırmamıza gerek yok. Çünkü, enflasyonun gerçek oranını biz vatandaşlar zaten anılık olarak yaşamakta ve bütün benliğimizle hissetmekteyiz.

Altın fiyatları ile döviz fiyatlarında yaşanan artış ortada. Akaryakıt, doğalgaz, elektrik fiyatlarındaki artışı yaşayarak biliyoruz.

Gıda maddelerine gelince fiyatlar 1 Ocak 2024’e göre 2’ye, hatta 3’e katlanmış durumda. Şimdi, TÜİK yıllık enflasyon oranını yüzde 71.60 olarak açıkladı diye, bu martavala inanacak mıyız! Enflasyonu düşük göstererek milyonlarca memurun, emeklinin, işçinin, asgari ücretlinin emeklerinin ve alın terlerinin gasbedilmesine yol açan TÜİK’in, enflasyon rakamının tespitiyle görevli komisyon üyelerine hakkımızı helal etmiyor, İTİBAR ENFLASYONU YAŞAYAN TÜÜÜÜ-İK’İ KINIYOR VE EN AĞIR BİR LİSANLA TAKBİH EDİYORUZ!

Bakalım, TÜİK’İN verilerine bile-bile lades olarak esas alan hükümetimiz emeklilerin ve memurların Temmuz ayı zam oranlarını nasıl belirleyecek.

Bugün-yarın belli olur….

TAŞLAMA

OKUS/POKUS YAPINCA

DÜŞÜK ÇIKTI ENFLASYON

SİHİRLİ DEĞNEĞİ VAR

TÜİK GERÇEK ŞAMPİYON

 

EMEKLİLER, MEMURLAR

YANDI-HA YANDI YİNE

YENİK DÜŞMEKTELER HEP

TÜİK’İN SİHİRİNE

 

YİNE KULLANDI TÜİK

SİHİRLİ ASASINI

DÜŞÜK GÖSTERİR BELLİ

ENFLASYON BELASINI

 

AH TÜİK, ZALİM TÜİK

KUL HAKKI YEMEKTESİN

KUL HAKKI BÜYÜK VEBAL

GÜNAH İŞLEMEKTESİN

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER