Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TÜİK  (Hokus/Pokus) Yaptı,  Haziran Enflasyonu da Düşük Çıktı!!! Emekliler, Memurlar Yandı Ha Yandı!

TÜİK, yine (HOKUS/POKUS) yaptı. Haziran ayı enflasyonunu yüzde 1.64 olarak  açıkladı. Öyle anlaşılıyor ki, Temmuz maaş artışı için beklentide olan emekliler yandı ha yandı!

TÜİK, yine (HOKUS/POKUS) yaptı.

Haziran ayı enflasyonunun açıklanmasının ardından memur ve emeklinin zam oranları da aşağı-yukarı belli oldu. SSK ve Bağkur emeklileri yüzde 24,73, memur ve memur emeklileri ise yüzde 19,31 oranında maaş farkı alacak.

Haziran ayın enflasyonunun yüzde 1.62 olarak açıklanmasıyla birlikte milyonlarca memur ve emeklinin yılın ilk 6 ayına ilişkin alacakları zam farkı belli oldu.

Buna göre, SSK ve Bağkur emeklileri yüzde 24,73 oranında, memur ve memur emeklileri ise yüzde 19,31 oranında maaş farkı alacak. Yapılan bu artışla birlikte sosyal yardım ödemeleri ve kıdem tazminatı tavanı da yükseldi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, geçtiğimiz günlerde emekli ve memura refah payı zammının olmayacağını ifade etmişti. Bakan Işıkhan, “En düşük emekli aylığı 10 bin lira. Zaten temmuz ayında enflasyondan ya da sözleşmeden kaynaklanan farklar emekli aylıklarına yansıtılacak. Bunun dışında asgari ücrete ara zam düşünmüyoruz” demişti.

Maaşı 10 bin liranın altında kalan ve yaklaşık 3,6 milyon emekliyi doğrudan ilgilendiren kök maaş düzenlemesi ise hükümetin temmuz ayında Meclis’e sunulması beklenen torba yasa taslağına girmedi.