Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Fatih ARITÜRK
Fatih ARITÜRK

TÜİK VE KUL HAKKI !

Emekliler, işçiler memurlar, asgari ücretliler, Temmuz ayında maaşlarına yapılacak zammı büyük bir merak, daha doğrusu endişe içinde beklemektedirler. Ekonomisi batık bir ülkede yaşadığımız ortada. Bunun için kemer sıkma politikası izleneceği açıklanmış bulunulmakta. Şunu da antrparantez belirtelim, ülkenin ekonomisinin batık duruma düşmesinin sebebi ne emekliler, ne işçiler, ne memurlar, ne çiftçiler, ne esnaflar ve ne de diğer çalışanlardır. Sorumlular, 5’li çeteler ve benzerleridir.

Bilindiği gibi, maaş artışları Ocak ve Temmuz aylarında sözde enflasyon oranlarına göre yapılmaktadır. Gerçekten öyle olsa, yine de öpüp başımıza koyacağız amma enflasyon oranını belirleyen Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) ENFLASYON SEPETİNİN içine neleri koyduğunu bile açıklamıyor.  Bu arada, bilim adamlarından oluşan Enflasyon Araştırma Grubu’nun (ENAG) belirlediği enflasyon oranının yarısının bile altında oran belirlediğini anımsatalım. Dolayısıyla enflasyonu düşük göstererek, maaş artışlarının düşük kalmasının yolu TÜİK’ten geçmektedir.

Emeklilerin ve memurların maaş artışları sözde saptadıkları verilerine göre hesaplandığından sayıları on milyonları aşan emekliler ve memurlar TÜİK’in gerçekçi olmayan rakamları yüzünden büyük hak kaybına uğratılmaktadırlar.

İnanışımızda KUL HAKKI olarak tanımlanan bir olgu vardır. Bu öyle bir hak ki affı yoktur. Nitekim Yüce Rabbimiz bir hadis-i kutside “Benim yanıma hangi günahla gelirseniz gelin. Tövbe etmişseniz, affederim. Amma kul hakkı ile gelmeyin, onu ben değil, ancak hak sahibi olan kulum affeder” buyurmaktadır.

Ben, emekli bit Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak TÜİK’E HAKKIMI HELAL ETMİYORUM. 15 MİLYON EMEKLİ İLE 6 MİLYON MEMURUN DA  HAKLARINI HELAL EDECEKLERİNİ ZANNETMİYORUM.

Hatta daha da ileriye giderek, ENAG’ın açıkladığı oranın bile gerçek enflasyon oranının çok altında olduğunu haykırmak istiyorum. Tabii, sesimizi duyuracak bir merci varsa…

Her ne kadar bir kurum olsa bile sonuç itibarıyla TÜİK’İN yöneticileri de YÜCE RABBİMİZİN NEZDİNDE HAKTAN HUKUKTAN SORUMLU İNSANLARDIR. Gerçeğe aykırı olduğunu bile-bile enflasyonu düşük gösteren kararların altına imza atanların hepsi de KUL HAKKINI İHLAL ETTİKLERİNİN FARKINDA OLSUNLAR!

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER