REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

TÜKETİCİLER, TÜKENDİ!!!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TÜKETİCİLER, TÜKENDİ!!!
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
4 views
07 Ağustos 2018 - 15:38
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Elektriğe, doğalgaza ve gıda maddelerine yapılan son zamlara bakıyoruz da gerçekten, sözün tam anlamıyla TÜKETİCİLERİN, TÜKENMİŞ OLDUKLARI GERÇEĞİNİ ANLIYORUZ. Ama yetkililer halâ işlerin tıkırında olduğunu, sorunların büyük ölçüde çözümlendiğini, insanlarımızın rahat, huzur içinde bulunduğunu iddia etmekte ve orta direk vatandaşlara uyguladıkları  SADAKA EKONOMİSİYLE günü kurtarmağa çalışıyorlar.

Emeklilere, dini bayramlar öncesi biner lira ikramiye verildi de durumları mı düzeldi. Toplamı 2 Bin TL olan ikramiye, 1 Ağustos 2018’den geçerli olmak üzere yürürlüğe giren doğalgaz ve elektrikten dolayı yapılacak fazla ödemeye bile yetmeyecek. Yani, bir eliyle verip, diğer eliyle alma taktiği! Peki yetkililerin ve etkililerin emeklilerin gerçekten yaşadıkları sıkıntılardan haberleri var mı! Yoksa onlar da meşhur bir anekdotta vurgulandığı gibi (ekmek bulamıyorlarsa, pasta yesinler!) düşüncesini mi paylaşıyorlar.

“En ideal emekli, emekli olunca hemen ölen ve arkasında maaşını alacak varis bırakmayandır” vecizesi(!) bu iktidarın eski bir Maliye Bakanına ait! Gerçekten çok vurgulu bir vecize(!) değil mi! Ben kendim, emekli memurum 1995 yılından beri de emekli olmuşum. Boşuna beklemesinler, şimdilerde ölmeye hiç niyetim yok! Emeklilerin bir an önce ölmelerini isteyenlerin kendileri ölsün!

Tüketicilerin tükenmesinde, hükümetçe yürütülen hatalı politikaların hiç mi vebali yok, dersiniz. Tüketiciyi tüketen bu durumun gerçek sorumluları kimler. Kabak neden hep emeklilerin ve orta direk vatandaşların başlarında patlamakta! Bu ceremeyi, neden emekliler ve dar gelirliler çeksinler. Dolar milyarderlerinin musluklarını biraz kıssanıza!

Türkiye’de, kişi başına düşen milli gelirin 10 bin doları aştığı söyleniyor. Peki, emekli, işçi, memur kesiminin ellerine geçen nedir. Aile nüfusuna bölerseniz, kişi başına 2000 dolar bile düşer mi!

Evet, TÜKETİCİLER TÜKENDİ AMA maalesef sorunlarını gündeme getirecek muhalefet de yok. Çünkü muhalefet partileri de kendi iç sorunları yüzünden tükenmiş durumdalar.

Bu durumda, sorunlarımızı YÜCE ALLAH’A havale etmekten başka çaremiz de

kalmıyor!

ANEKDOT

18.yüzyıl Avrupa’sında ekonomik sıkıntılar, kıtlıklar, kıtanın dört bir yanını sarmışken, Fransa da bu sıkıntılardan nasibini almıştı. Tabii Fransız Kralı ve sarayındaki kimselerin bu sıkıntılardan etkilenmeleri düşünülemez.

Halkın büyük bir çoğunluğunun evine ekmek götüremediği kara yıllar yaşanmaktayken, Fransız halkının yaşadığı sıkıntılar sonucunda “ekmek bulamıyoruz” diyerek isyan etmesine bir mana veremeyen Kraliçe Marie Antoinette’nin “Ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinler” diyerek cevap verdiğini Jean-Jacques Rousseau İtiraflar adlı kitabında anlatmıştır.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.