REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

TURİSTLERİN BİR TERCİHİ

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TURİSTLERİN BİR TERCİHİ
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
4 views
10 Ağustos 2018 - 15:19
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Kazandıran bir sektör olması nedeniyle tüm ülkeler Turizm Sektörünü önemser ve ülkelerine daha çok turist gelmesi için gayret seferber ederler. Bir ara Suriye’deki gelişmeler esnasında uçaklarını düşürdüğümüz Rus-ya’dan ülkemize gelen turist sayısında meydana gelen azalmanın, turizm sektörü çalışanlarını nasıl üzdüğü, sanırım unutulmuş değildir. Zira başka ülkelerden ülkemize gelen turistlerin çoğu Rus ülkesinin vatandaşlarıydı ve iki ülke arasındaki gerginliğin giderilmesi sonucu, Rus turistler yine ülkemizi tercih etmeye başladılar.
Turistlerin önceliği, gittikleri ülkelerdeki güvenliktir ve ülkemizde son zamanlarda güvenlik alanında elde edilen başarının, bu yıl turist sayısında meydana gelen artışın nedenlerinden biri olduğu tartışılmazdır. Bir ülkenin tarihi ve turistik yerleri ile doğa güzellikleri ise turist sayısında artışa vesile olan etkenlerdir ve ülkemiz bu güzellikleri sinesinde fazlasıyla barındıran ülkelerden biridir. Medya haberlerinde bu yıl turist sayısında önemli bir artış meydana geldiğinin vurgulanması elbet sevindiricidir. Bir taraftan turizm sektörünün çalışanları kazanırken, diğer taraftan ülkemiz ekonomisinin kazanıyor olması yabana atılacak bir durum değildir ve bu nedenle dış ülkelerden gelmekte olan turist sayısının daha da artmasını temenni ederken, bu konuda bir başka gerçeğin de altını çizmek isterim.
Şüphesiz güvenliğin sağlanması başarısı, turist sayısındaki artışın en önemli faktörüdür. Türkiye’mizdeki tarihi ve kültürel turistik yerlerin sayısı, “Turistik ülkeler” diye ifade edilen birçok ülkeden daha fazladır ve doğa güzelliklerinde de çok daha büyük potansiyele sahibiz. Ne var ki, turist sayısında meydana gelen sevindirici artışın bir başka nedeni, maalesef para-mızın uğradığı değer kaybıdır ve bu acı gerçeği dile getirmemek, bir eksiklik olacaktı.
Siirt olarak dış turizm hareketinden hiç yararlanmıyor isek de bazı illerimizdeki sektör çalışanlarının ve dolayısı ile ülkemiz ekonomisinin kazanıyor olmasından memnuniyet duyduğumu belirtirken, daha çok sayıda turistin ülkemizi tercih nedenlerinden birinin de Liramızın uğradığı kan kaybı olmasından fevkalade üzüntü duyduğumu da belirterek, akan bu kanın bir an önce durdurulduğuna tanık olmayı diliyorum.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.