Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Cüneyt ARITÜRK
Cüneyt ARITÜRK

TÜRKİYE CUMHURİYETİ VAR OLDUKÇA ATATÜRK DE VAR OLACAKTIR!

Ölmek, izafi bir kavramdır! Mutlak değildir. Nitekim ayet-i kerimede şehitler için mealen: “Allah yolunda öldürülenlere ‘ölüler’ demeyin. Hayır, onlar diridirler. Fakat siz sezemezsiniz”buyrulmaktadır.

Şehitler için bu böyle olduğu gibi, büyük eserler verenler de ölümsüzdürler. Çünkü eserleri yaşadıkça, onlar da  yaşarlar. Mesela Ampulü icat eden Thomas Edison için nasıl (ölmüş) diyebilirsiniz. Evinizde her elektrik ampulünü yakışınızda sizi aydınlatan Edison’dur.

İsmini bilmiyor olsak bile (Telefonun mucidi kimdir) diye araştırırsak, karşımıza Alexander Graham Bell çıkar. Yani, o da ölümsüzler sınıfındadır.

Çağımızın vazgeçilmezi olan Televizyonu kim icat etti diye sorgulasak  mucidi John LogieBaird olarak karşımıza çıkar. Televizyon izlediğimize ve daha belki asırlarca izleneceğine  göre, bu ilk mucit de ölümsüzler sınıfındadır.

Tabii, bize Anadolu topraklarını kazandıran Alparslan, İstanbul’u fetheden Sultan Muhammed Han ve benzeri kahramanlar için de ölümsüzlük var!

Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN ebediyete intikali 85. yılı buldu ama kurduğu Cumhuriyet yaşıyor ve 100 yaşına ulaşmış bulunmaktadır. Yani, Türkiye Cumhuriyeti yaşadıkça, Atatürk de yaşıyor demektir. Mustafa Kemal Atatürk, sadece cumhuriyeti kurmakla kalmamıştır. Getirdiği ilke ve inkılâplarıyla da milletin gönlünde ölümsüzleşmiş bir devlet adamıdır. Mustafa Kemal Atatürk’ü sadece Türk Milleti değil, bütün dünya tanıyor, takdir ediyor. Çünkü 20’nci asırda bütün esir milletlerin umudu ve bayrağı olmuştur.

Ve diyoruz ki, Türkiye Cumhuriyeti yaşadıkça, Mustafa Kemal ATATÜRK de yaşamağa devam edecektir. Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet yaşayacağına inandığımıza göre, ATATÜRK’ÜN de bu milletin yüreğinde ilelebet yaşayacağına inanmamız gerekir.

“Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” diyen Mustafa Kemal ATATÜRK de,  Türkiye Cumhuriyeti yaşadıkça yaşayacaktır.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER