REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞI OLMAK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞI OLMAK
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
3 views
05 Ekim 2019 - 12:16
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Önce Irak’ta, sonra Suriye’de olduğu gibi, şimdi de Türkiye’yi iç savaşa sürüklemek istiyorlar. Yıllardan beridir yazdık, yazıyoruz ve bu konuda dikkatleri çekmeğe devam ediyoruz. Ortadoğu’da fitne kazanını kaynatan ABD, AB ve İsrail’dir. Bermuda Şeytan Üçgenine benzeyen bu üçgen, girdabına aldığı ülkeleri parçalamak ve yutmak peşindedir.

Bu üçlü şeytanın (Büyük Ortadoğu Projesi) adını verdikleri bir senaryoları vardır. Kısa adı ile (BOP) un amacı, Irak, Suriye, Türkiye ve İran’dan toprak koparılması suretiyle meydana gelecek topraklar üzerinde Büyük Kürdistan Devletinin kurulmasıdır!

Yanlış anlaşılmaması açısından konuya açıklık getirelim. Bu şer ortakları, Kürtleri sevdikleri için böyle bir senaryoyu uygulamaya koymuş değiller. Amaç, İsrail’in güvenliğini sağlamak ve başta petrol olmak üzere Ortadoğu’nun zengin maden yataklarına konmaktır. Projenin ilk iki ayağını gerçekleştirdiler ve doğrusu bunda büyük bir muvaffakiyet sağladılar. Bugün, sınırlarımızın bitişiğinde bölünmüş bir Irak ve bölünmek üzere olan bir Suriye varsa, bu projenin tıkır-tıkır işlemesinin eseridir.

ABD ve şer ortakları, projelerini gerçekleştirmek için önce İran ve Irak’ı birbirine düşürdüler. İran – Irak arasındaki savaş 1980 yılında başladı. 1988 yılına kadar devam etti. ABD, sözde Irak’ın yanında yer alırken, el altından İran’a da silah satmaktaydı. Ki bu olay (İRANGATE) adı altında tarihteki yerini alacaktı.

8 Yıl boyunca İran’la savaştırarak, Irak’a büyük ölçüde güç kaybettiren ABD,  Saddam Hüseyin’in elinde kitle imha silahlarının (ki bütün silahları Irak’a veren ABD’nin kendisidir) bulunduğunu iddia ederek 2003 yılında Irak’ı işgal etmek için harekete geçti.

ABD’nin, Saddam’ı devirerek Irak’ı işgal etmesinden sonra ortaya çıkacaktı ki, Irak’ta kitle imha silahları yoktu. Bu bahane, kurdun (suyumu bulandırıyorsun) diyerek derenin dip noktasında olan kuzuyu yemek için uydurduğu mantık dışı bir bahaneydi. Yaşanan savaşta 1 milyondan fazla insan  hayatını kaybetmiş,  insanlar en ağır işkenceden geçirilip kötü muameleye maruz bırakılmışlardı. ABD, Irak’tan çekilmeden önce, sözde merkezi hükümetle anlaşmalar yaptı. Irak’ın kuzey bölgesinin yönetimini Barzani’ye verdi. Barzani de Kuzey Irak’ta özerkliğini ilan etti!

Irak meselesi halledildikten sonra, sıra Suriye’ye gelmişti. Suriye’nin etnik yapısından ve mezhep farklılığından yararlanılarak iç savaş çıkardı. DAİŞ, PYD, YPG ve benzeri örgütler önce Beşşar Esad’la, sonra da birbirleriyle çarpıştırılmağa başlandılar. Henüz özerklik ilan etmemiş olsa bile, Suriyelilerin Kürtleri de tıpkı Iraklı Kürtler gibi kendileri için bölge oluşturdular. Bu gidişle bir de bakacağız ki Irak’taki Barzani’yle birleşmişler!

Şimdi, sıra planın Türkiye ayağında! Türkiye’de terörü tırmandırmak istemelerinin en önemli nedenlerinden biri, Türkiye’yi iç savaşa sürükleyerek Irak ve Suriye’deki gibi, özerk bölgeler oluşturmaktır.

Ama inanıyoruz ki, Türkiye’de yaşayan 82 milyon vatandaş, bu oyuna geçit vermeyecektir. Irk, dil, din ayırımı üzerinden yapılan hesaplar tutmayacak, bu ülkenin vatandaşları (ne Türk’üm, ne Arabım, ne Kürdüm. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım!) diyerek vatanına bağlılığını ortaya koyacaktır.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.