REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

TÜRKİYE’DE ADAM KITLIĞI MI VAR!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
TÜRKİYE’DE ADAM KITLIĞI MI VAR!
4-Fatih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccccom )
6 views
25 Eylül 2019 - 14:36
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Normal seyriyle 2023’te yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçimi için şimdiden aday adları dillendirilmeğe başlandı. Bilindiği gibi son Cumhurbaşkanlığı seçimi 24 Haziran 2018’de yapılmış AKP’li Recep Tayyip Erdoğan Türkiye Cumhuriyetinin 12’nci Cumhurbaşkanı seçilmişti.O seçimde ise Erdoğan’a rakip olarak CHP’den Muharrem İnce aday gösterilmişti.

Bu iki adayın yanı sıra HDP’den Selahattin Demirtaş, İYİ Partiden Meral Akşener, Saadet Partisinden Temel Karamollaoğlu ve Vatan Partisinden Doğu Perinçek de aday olmuşlardı. AKP Adayı Erdoğan’ın yüzde 53 civarında oy almasına karşılık, CHP’li Muharrem İnce yüzde 30, HDP’li Selahattin Demirtaş yüzde 13 ve İYİ Parti’den Meral Akşener yüzde 7 dolaylarında oy almışlardı. Diğer adayların aldıkları oy oranı ise kayda değer bile değildi.

2018 seçimlerinde de Abdullah Gül’ün aday olabileceğinden söz edilmişti ama Erdoğan’a karşı olanlar Abdullah Gül ismine sıcak bakmamışlardı. 2023 seçimleri yeniden gündeme gelirken, bakıyoruz ki Abdullah Gül’ün adı bazı çevreler tarafından gündeme getirilmekte ve millet ittifakının adayı yapılacağı yolunda söylentilere yer verilmektedir. Ancak, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu konuya kesin olarak yalanlama getirdi, CHP’nin, Gül’ü desteklemek gibi bir eğilim içinde olmayacağına vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yeniden aday olacağını açıklayan isimlerden biri de CHP’li Muharrem İnce’dir. Ancak, öyle anlaşılıyor ki, CHP’nin Muharrem İnce’yi aday göstermek gibi bir niyeti yok. Bu arada İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığını açık ara farkla alan Ekrem İmamoğlu’nun da aday olabileceği söylentileri var.

Cumhurbaşkanlığı, elbette yüce bir makamdır. Her aslanın gönlünde bir kuzunun yatması gibi, birçok kişi de Cumhurbaşkanlığını hayal etmek hakkına sahiptir. Ama bize kalırsa 2023 seçimlerinde vatandaşlar ne Erdoğan’a, ne kardeşi Gül’e, ne İnce’ye ve ne de İmamoğlu’na sıcak bakmıyorlar.

82 milyonluk Türkiye’de adam kıtlığı mı var ki, Cumhurbaşkanlığı için sadece 3-4 isim gündeme getirilmektedir.

İnşaallah, daha birçok değerli isimler ortaya çıkacak ve bizler de Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak en iyi seçimi yapacağız.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.