Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türkiye’den Ürdün’e, Siirt-Şırnak’tan Amman’a Kültür Köprüsü

“Kültürden Kültüre Bir Kardeşlik Köprüsü” projesi kapsamında Ürdün’ün Amman şehrine giden Siirt Gençlik Spor İl Müdürlüğüne bağlı Şube Müdürleri Mehmet Muhdi Eldemir, Levent Obuz ve Gönüllü Gençlerden oluşan ekip, Amman’daki gençlerle birlikte çalışatay düzenledi.

"Kültürden Kültüre Bir Kardeşlik

Günümüzün birbirine bağlı dünyasında, her yerde farklı kültürlerden insanlarla karşılaşma olasılığımız oldukça yüksektir. Bu yüzden farklı kültürleri, anlamak, öğrenmek ve saygı duymak artık almamız gereken önemli ve ilk derslerden biri olmuştur. Kültürler arası öğrenme insanoğlu için bu kadar önemliyken bunun genç bireyler için çok daha fazla önemli olduğu unutulmamalıdır. Çünkü toplumda en dinamik kültür elçileri gençlerdir. Gençlerin kültür ve kültür aracılığıyla küreselleşmeye kattığı değer de çok önemlidir. Bu yüzden projemiz vesilesiyle gençlerin katılımı ile kültürden kültüre, Türkiye’den Ürdün’e, Siirt-Şırnak’tan Amman’a bir kültür köprüsü kuracağız. Bu vesileyle Ürdün’de ki proje ortağımızla sözlü ve yazılı bir kültürler arası öğrenme çalışması gerçekleştireceğinin altı çizildi.
Çalıştay, Gençlik ve Gönüllülük, Kültürel Öğrenme , Kültürel Köprü Kurmak üzere 4 başlıkta yapılırken, çalıştay sonunda her masa sunum yaptı ve bu çalışmalar rapor haline getirildi.