Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Fatih ARITÜRK
Fatih ARITÜRK

TÜRKİYE’NİN İKİNCİ YÜZYILI İÇİN KURGULANAN SENARYOLAR

2023, Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşunun 100’ncü yıldönümü kutlandı. İkinci yüzyıla girildi ya! Daha şimdiden ikinci yüzyıl için kurgulanan senaryolar ısıtılıp, ısıtılıp servis ediliyor. İddialar odur ki, “İLELEBET YAŞAYACAKTIR” denilen Türkiye Cumhuriyeti ikinci yüzyılda bölünüp, parçalanacak! Hatta nasıl bölüneceğini ne haller düşürüleceğini gösteren haritalar bile yayınlanmakta.

Güneydoğu’nun tümü, Doğu Anadolu’nun bir kısmı KÜRDİSTAN, Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz bölgelerinin bir kısmı ERMENİSTAN OLACAK! Türkiye için ABD, AB ve İsrail tarafından çizilmiş üç farklı harita var.  Türkiye’nin nasıl üçe bölüneceğini gösteren bu üç senaryoyu bilmek ve ortamı buna göre değerlendirmek lâzım. Türkiye Cumhuriyeti topraklarının bölünmesine razı mı olacağız. Yoksa bölünmemesi ve İLİLEBET YAŞAMASI İÇİN GEREĞİNİ Mİ YAPACAĞIZ. Bu gün iktidar olan AKP’nin yapmak istediği nedir. Yürütülen anayasa değişikliği isteminin altında yatan gerçekler nelerdir!

ABD, AB ve İsrail, Ortadoğu’yu yeniden şekillendirmenin hesapları içindedir. Aslında, AKP’nin ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ adı altında yapmak istediklerinin, ABD’nin bir dayatması olduğu yaygın ve inandırıcı bir iddiadır. AÇILIM GİBİ ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ DE ABD’nin Türkiye’ye dayatmasıdır. Bunun böyle bilinmesinde yarar vardır.

Türkiye’nin ikinci yüzyılının başlarında ABD, AB ve İsrail nasıl bir Türkiye istiyorlar, bunu bilmek gerekir. İsrail, bölgede kendi kontrolünde olacak bir Kürt devletinin kurulmasını istemektedir. Kurulacak böyle bir devlet üzerinden Türkiye’yi, Irak’ı, Suriye’yi ve İran’ı baskı altına almayı hayal etmekte. AB, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerini Türkiye için fazlalık olarak görmektedir. Onlara göre ancak ufaltılmış bir Türkiye AB’a alınabilir. Türkiye, Irak, Suriye ve İran’dan koparılmış topraklar üzerinde bir Kürt devleti kurulması ABD’nin de politikasıdır. Ortadoğu’yu kontrol altına alması için gereklidir.

İşte ABD’nin, AB’ın ve İsrail’in ikinci yüzyılının başlarında Türkiye’yi düşürmek istedikleri konum budur. Türkiye olarak, çok hassas bir dönemden geçtiğimizin farkında olmalıyız. ABD’nin, AB’ın ve İsrail’in plânlarını bozmak için ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ konusunda çok hassas ve uyanık olmalıyız. Demokrasi getirmek adı altında, bölünmeye gidebilecek tuzaklara düşmekten şiddetle kazınmalıyız. Türkiye Cumhuriyetinin ilelebet payidar olması, millet olarak göstereceğimiz ferasete bağlıdır. Bunu asla unutmayalım…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER