REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

Türkiye’nin Komşuları

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Türkiye’nin Komşuları
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
84 views
31 Ocak 2018 - 16:53
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Komşu ülkelerimizde olağanüstü durumlar yaşanıyor. Suriye’nin ve Irak’ın durumu malum. Arap Baharı rüzgârının etkisiyle iç savaşların sürüp gittiği ülkelerde kimin eli,kimin cebinde belli değil. Suriye’de, önce Esad’a karşı gibi görünen olaylar aydınlandıkça, yaşananların büyük bir oyunun parçaları olduğu ortaya çıktı. Suriye’de, halkı oyuna getirenler, aslında Büyük Ortadoğu Projesinin aktörleriydi. Kendilerini demokrasi havarisi gibi gösterip, kendi kışkırttıkları halka karşı önce Esad rejiminin sertleşmesini sağladılar, olaylar büyüdükçe, büyüdü, Irak’ta, halkın Saddam’ı aramaya başlaması gibi, Suriye’de de halkın, Esad’ı aramaya başlayacağı günler yakındır.
Aramızda 950 kilometrelik bir sınır bulunan Suriye’deki kargaşanın Türkiye’yi etkilememesi düşünülemezdi. Bir zamanlar, kendilerini Büyük Ortadoğu Projesinin eş başkanları olarak ilan edenler, nasıl oyuna getirildiklerini anlamış olacaklar ki, şimdi yanlıştan dönüş için yol arayışındalar. Daha önce sınırda bir tek muhatabımız varken, şimdi terör örgütleriyle muhatap hale düşürüldük. Sonuç itibarıyla biz Suriye’ye giremedik amma, 5 milyon Suriyeli, Türkiye’ye girdiler, hem maddi, hem manevi açıdan başımıza bela kesildiler.
Evet, çok zor bir dönemeçten geçiyoruz. Güney sınırımızda sıcak savaş var ve biz bu savaşın içindeyiz. Nasıl çıkacağımızı bilemiyoruz. Afrin’i almak, sınırlarımızı güvence altına almaya yetecek mi!
Sözün özü içte de rahat değiliz, dışta da. Allah ülkemizi ve milletimizi korusun!
ANEKDOT
Evi yanmakta olan adam, yangını söndürmek için hiçbir çaba göstermezken ve köşeye çekilerek olan bitenleri seyrederken, komşusunun canla başla yangını söndürmek için koşuşturduğunu gören biri dayanamayarak sormuş:
-Yahu, evin sahibi elini bile kımıldatmıyor. Sana ne oluyor da, yangını söndürmek için böyle canla başla koşuşturuyorsun!
Adam cevap vermiş:
-Onun evinde eşya namına hiçbir şey yok. Zaten evi de maili inhidam bir ev. Yangından sonra mendil açar, yardım toplar! Zaten karakteri buna müsait! Ya yangın maazallah benim evime sıçrarsa, benim göreceğim zarar en az onun yüz katı kadar olur!
Sözün özü: Türkiye’nin durumu da işte budur. Suriye ve Irak’taki yangın Türkiye’ye sıçramış durumda. Şimdilik sınırlarımız dışında olan bu yangının sınırlarımız içine girmesinden (ALLAH KORUSUN!) demekten başka söylenecek sözümüz kalmıyor!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.