REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

Türkiye’ye Bir Atatürk Lazım!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Türkiye’ye Bir Atatürk Lazım!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
11 views
31 Ocak 2018 - 17:26
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Eski Cumhurbaşkanlarımızdan merhum Turgut Özal’ı seven de vardı, sevmeyen de. Elbette, her insan gibi onun da bir takım doğruları ve yanlışları olmuştur. Bu bir gerçektir ki, Özal 1980 darbesinin ürünüydü ve bu darbe sayesinde sivrilerek Cumhurbaşkanlığı makamına kadar yükselmişti. Özal için “İlk Sivil Cumhurbaşkanı” yakıştırmasını yapanlar olmuştur. Ölüm şekli hala gizemini korumaktadır. İddialara göre zehirlenerek öldürülmüştür. Bu bakımdan şehit olduğunu söyleyenler bile vardır.
Türkiye’de, birçok ilklere Özal döneminde imza atıldığı da bir gerçektir. Özelleştirmeler, KDV uygulaması ve bazı yenilikler Özal’la birlikte geldi. Ancak, doğrusunu söylemek gerekirse, ben “Türkiye için bir ÖZAL DAHA LÂZIM!” demek durumunda değilim. Bana sorulacak olursa, derdim ki “TÜRKİYE’YE BİR ATATÜRK DAHA LÂZIM!” Hem de tez elden ve en yakın bir zaman diliminde!
Vatan topraklarını işgalden kurtararak Türkiye Cumhuriyetini kuran kim, ATATÜRK. Ülkemize çağdaş medeniyetin nimetlerini getiren kim, yine ATATÜRK. Türkiye Cumhuriyetinin birlik ve beraberliğini sağlamak için bütün imkânları seferber eden, muasır medeniyetler seviyesine yükselten, bir imparatorluğun küllerinden modern bir devlet inşa eden yine ATATÜRK!
Türkiye, bugün bile birlik ve beraberliğini ATATÜRK’E borçludur. İmkânsızlıklar içinde yeni bir Devlet kurmuş ve kurduğu ülkeyi, Avrupa standartlarında bir duruma getirmek için bütün gücüyle çalışmıştır. Türkiye Cumhuriyetine Liderlik yaptığı süre içinde, dünyanın en saygın ülkelerinden biri olmasını sağlamıştır.
İsmet İnönü’yü, Adnan Menderes’i, Süleyman Demirel’i, Bülent Ecevit’i, Turgut Özal’ı, Necmettin Erbakan’ı, Abdullah Gül’ü, Recep Tayyip Erdoğan’ı ve diğerlerini beğenenler olabilir. Amma, ben açık bir şekilde ifade ederek diyorum ki, günümüze kadar Türkiye Cumhuriyeti, hatta Osmanlı İmparatorluğu tarihini irdelediğimde sadece ve sadece “KEŞKE TÜRKİYE’NİN BAŞINA BİR ATATÜRK DAHA GELSE” diyecektim!
Türkiye’nin banisi ve ilk Culhurbaşkanı Mustafa Kemal ATATÜRK için utanmadan, sıkılmadan (DİKTATÖRDÜ) diyenler var. Atatürk diktatör idiyse böyle diktatörlere can kurban…
“ELLERİN DERT GÖRMESİN,
ALLAH SENDEN RAZI OLSUN!”
Gelinine kızan Siirtli kaynana:
-Seni bu gece kocana dövdürtmesem, Allah canımı alsın! Hele bir oğlum eve gelsin, gününü görürsün!
Diye meydan okumuş. Akşam oğlu eve gelince de gelininin huysuzluklarından ve kendisine karşı saygısızlıklarından yakınarak:
-Bu gece KARINI “eşek sudan gelinceye kadar” dövmezsen, sana sütümü helâl etmem”!
Demiş! İşin gerçeği, çocuk, annesinin ne kadar huysuz biri olduğunu, her fırsatta, gelinini ezmekten geri kalmadığını biliyormuş. Ayrıca, karısını da çok seviyormuş. Bu bakımdan, karısına kıyıp, dövmeyi aklından bile getirmiyormuş. Amma, annesinin de gönlünü almak istiyormuş. Bunun için, odalarına gittiklerinde, karısına yavaş sesle:
-Annem, seni dövmem için bana yemin verdirdi. “Karını dövmezsen, sana sütümü helâl etmem!” dedi. Şimdi, ben seni dövüyor gibi yaparak, elimdeki sopa ile yatağa vuracağım. Sen de, dövülüyormuşsun gibi, feryat-u figân et ki, Annemin bedduasını almayayım!
Demiş. Hanımı da, Kocasının bu teklifine razı olmuş:
-Hadi, senin dediğin gibi olsun!
Diyerek anlayış göstermiş. Çünkü, o da kocasını çok sevdiği için, onu üzmek istemiyormuş.
Bunun üzerine Kocası elindeki sopayla yatağı döverken, beri yandan da:
-Sen benim anneme karşı gelir, sözünü dinlemezsin ha! Al öyleyse!
Diye bağırıyormuş. Kapılarının önünde duran ve gelininin dövülmesini beklemekte olan Kaynana, odanın içinden gelen çığlıkları gerçek zannederek, oğlunun ve gelininin duyacakları kadar yüksek bir sesle:
– OĞ! ĞOŞŞIK! ALLAH İ ĞAFFOR İDEYK! ALLAH YIRZA ELEYK! “Oh! Ne hoş! Allah ellerini yeşertsin! Allah senden razı olsun!”
Diye söyleniyormuş!

TAŞLAMALAR

AFRİN HAREKÂTINDA
DESTAN YAZAN MEHMETÇİK
SİYASİLER İSTİSMAR
ETMESİN BUDUR ETİK

BU ASKER BU VATANIN
ASKERİDİR ELBETTE
BİR SİYASİ PARTİNİN
ASKERİ DEĞİL DİNLE

MEHMETÇİĞİN KANIYLA
YAZDIĞI BU DESTANDAN
RANT SAĞLAMAK PEŞİNE
DÜŞMEYİN SAKIN, AMAN

MEHMETÇİK BU MİLLETİN
ORTAK BİR DEĞERİDİR
HEPİMİZİN GURURU
GÖZÜMÜZÜN FERİDİR

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.