REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

Türkiye’ye Karşı Savaş İlanı!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
Türkiye’ye Karşı Savaş İlanı!
1-Ahmet ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.com )
4 views
17 Ağustos 2017 - 15:20
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

ABD’nin desteklediği ve (Suriye’deki Kara Gücüm) dediği PKK uzantısı PYD’liler tarafından (Kuvvet-i Suvvar) adı altında yeni bir örgüt kurulmuş bulunuyor. Örgütün, Türkiye’nin Fırat Kalkanı Harekatı’nda DEAŞ’tan aldığı topraklara savaş ilan ettiği belirtilmekte.

Stratejik Ortağımız(!) ABD silah, cephane, lojistik ve eğitim desteği verdiği PKK’ya Fırat Bölgesi’ne saldırması için yeni bir örgüt kurdurdu. 17 Ağustos 2017’de Tel Abyad’da kurulan Kuvvet-i Suvvar, Fırat Kalkanı bölgesine savaş ilan etti. ABD, örgüte on binlerce militanın katılması talimatını verdi. Örgütün amacı ise Türk Silahlı Kuvvetleri’ni bölgeden çıkarmak!

Ayn-el Arab’da 2015 yılında başlayarak ABD’nin silah, cephane, militan ve eğitim desteği verdiği Suriye PKK’sı PYD, Fırat Kalkanı bölgesine savaş ilan etmesinin anlamı açıktır. Doğrudan TSK’yı hedef alacak bir  oluşumdur. PKK-PYD’ye bağlı militanlar tarafından 14 Ağustos 2017 tarihinde Tel Rıfat bölgesinde ilan edilen Kuvvet-i Suvvar tümeni, hedeflerinin TSK-OSO ittifakı olduğunu açıkça belirtmektedirler. Bu demektir ki El Bab, Münbiç, Azez ve Cerablus bölgelerinde TSK’ya bağlı mevzilere saldırmaya başlamaları an meselesidir.

ABD himayesinde yapılan toplantılar sonrası çizilen korsan haritada Fırat Kalkanı bölgesi Sahba olarak isimlendirildi. TSK’ya karşı savaş ilanı yapan grup bu bölgede toplandı. Yüzlerce teröristin katıldığı tümen ilanı, ABD’nin M-16 silahları ve DEAŞ bahanesi ile PYD’ye gönderilen zırhlı araçlar eşliğinde gerçekleşti.

Yeni ilan edilen terör yapılanmasına binlerce savaşçının katılacağını açıklayan PKK güdümlü Kuvvet-i Suvvar sözcüsü, bir yıla yaklaşan suskunluk döneminin sona ereceğini, bütün cephelerde TSK ve ÖSO’ya karşı yoğun saldırı döneminin başlayacağını ifade etmektedir. Terör sözcüsü ayrıca tüm PKK-PYD bölgelerinden yeni militan takviyesi gerçekleştireceklerini açıklamış bulunuyor.

Tel Rıfat bölgesinde yüzlerce militanın katıldığı savaş ilanına paralel bir açıklama da Münbiç bölgesinde bulunan sözde terör örgütü komutanı Cemal ebu Cuma’dan geldi. Örgütün askeri komutanı Cemal Ebu Cuma, El Bab’a saldırı hazırlıklarının son aşamaya geldiğini ve bölgeyi TSK ve ÖSO’dan kurtaracaklarını söylüyor!

Kuruluş amacını TSK ve ÖSO ile savaşmak olarak açıklayan Kuvvet-i Suvvar, 2016 yılından itibaren ABD’nin bölge projeksiyonu çerçevesinde tabela değiştirerek terör faaliyeti yürüten PKK’nın son oyunu olarak değerlendirilmektedir. Afrin, Tel Rıfat hattında kurulan terör tümeni içerisinde farklı ülkelerden gelen yabancı savaşçılar da yer alıyor.

Tümen komutanlığına ise Kamışlı, Ayn-el Arab ve Afrin de 4 yılı aşkın süredir savaşan tecrübeli PYD militanı Cemal Ebu Cuma getirilmiş bulunmakta.

Görüldüğü gibi, Türkiye içte ve dışta büyük tehditler altında. 15 Temmuz darbe girişimi de aslında Ortadoğu Projesinin bir parçasıydı. ABD, Büyük Ortadoğu Projesini gerçekleştirmek için her yola başvurmaktadır. Bu gidişe dur diyebilmek için bölge ülkelerinin (Türkiye, İran, Irak, Suriye ve Rusya) el birliğiyle hareket etmeleri şarttır. Hem, bir an önce böyle bir birliktelik kurulmalı, ABD’nin, Büyük Ortadoğu Projesinin akim kalması sağlanmalıdır. ABD’nin Büyük Ortadoğu Projesi gerçekleşirse, bundan sadece Suriye değil, Bölge ülkeleri konumundaki Türkiye, İran ve Rusya’nın da büyük kayıpları olacağı unutulmamalıdır.

“O ZAMAN,  İSTANBUL’A GÖNDER!”

Geçmiş yıllarda okuma yazması olmayan Siirtli bir kadın PTT’ye mektup götürmüş. Mektuplar o zaman 10 kuruşa gidermiş. Kadın, mektubu Kurtalan’a gönderecekmiş. Posta görevlisine mektubu verdikten sonra sormuş:

-Kaç kuruş ödeyeceğim!

Postacı cevap vermiş:

-10 kuruş.

Kadın afallamış. Biraz da sinirli bir ifâdeyle söylenmiş:

-Ben geçen gün, İstanbul’a mektup yolladım. 10 Kuruş dediler. İstanbul’a 10 kuruş, Kurtalan’a 10 kuruş olur mu?

Postacı, sükunetle cevap vermiş:

-Teyzeciğim, Türkiye’nin neresine gönderirsen gönder, fiyat değişmez. Normal mektup ücreti 10 kuruştur.

Kadın, yine aynı hiddetle cevap vermiş:

-Madem fiyat değişmiyor, o zaman, benim mektubumu da İstanbul’a gönder…

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.