Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Dicle Elektirik Reklam

Türkiye’yi Vuran Fırtına Nedeniyle 2 Kişi Hayatını Kaybetti

Hava sıcaklıklarının düştüğü ülke genelinde fırtına ve şiddetli yağış etkili oldu. Birçok noktada sel, su baskını ve çatı uçması yaşanırken, AFAD yaptığı açıklamada Sinop ve Konya’da 2 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti. Açıklamada, “Ankara, Şereflikoçhisar’daki askeri kışlada fırtınaya bağlı cam düşmesi sonucunda 4 askerimiz yaralanmıştır. Yapılan çalışmalar sonucunda 16 ilde 198 vatandaşımız kurtarılmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Hava sıcaklıklarının düştüğü ülke

Afad, ülke genelinde etkili olan fırtına ve şiddetli yağış nedeniyle Sinop ve Konya’da 2 kişinin yaşamını yitirdiğini açıkladı. Türkiye’de hava sıcaklıklarının ani düşüşüyle birlikte ülke genelinde fırtına, şiddetli yağış ve kar hayatı esir aldı. Pek çok noktada sel, su baskını, çatı uçması olayı yaşanırken, Afad‘dan açıklama geldi. Afad, fırtına ve yağışlarda 2 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti. Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bugün, ülkemiz genelinde yaşanan olumsuz hava koşullarına bağlı olarak çok sayıda sel, su baskını ve çatı uçması ile yapısal çökme olayları meydana gelmiştir. Meteoroloji’den alınan bilgiler ve yapılan değerlendirmeler sonucunda 47 ilimizde turuncu, 29 ilimizde sarı uyarı verilmiş; Valilik, Kaymakamlık, İl AFAD Müdürlükleri ile vatandaşlarımıza uyarı mesajı gönderilmiştir. Yağış uyarısı yapılan illerimizden şimdiye kadar 1492 ihbar alınmış olup Ekiplerimizin müdahale çalışmaları aralıksız devam etmektedir. Söz konusu ihbarların; 440 adedi İzmir, 345 adedi Antalya, 146 adedi İstanbul illerimizden gelmiştir.

SİNOP’TA 1 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ, ANKARA’DA 4 ASKER YARALI

Sinop, Erfelek’te bir yapıda fırtına nedeniyle yapısal çökme meydana gelmiş enkaz altında kalan 1 vatandaşımız hayatını kaybetmiştir. Ankara, Şereflikoçhisar’daki askeri kışlada fırtınaya bağlı cam düşmesi sonucunda 4 askerimiz yaralanmıştır.

KONYA’DA ÇÖKEN AHIRIN ALTINDA KALAN KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ

Konya ilimizde aşırı yağıştan korunmak için bir ahıra giren 5 vatandaşımızın içeride olduğu sırada göçük meydana gelmiş, 1 vatandaşımız hayatını kaybetmiş, 4 vatandaşımız yaralı olarak hastaneye sevk edilmiştir. Giresun ilimizde çatı uçması sonucunda 2 vatandaşımız yaralanmıştır.

16 İLDE 198 VATANDAŞ KURTARILDI

Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) çerçevesinde ilgili kurumlarımızla birlikte olaylara; 918 personel, 174 araç ile müdahale edilmektedir. Yapılan çalışmalar sonucunda 16 ilde 198 vatandaşımız kurtarılmıştır. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve yakınlarına başsağlığı; yaralılarımıza acil şifalar dileriz.”