Ana Sayfa Arama Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Fatih ARITÜRK
Fatih ARITÜRK

TÜRKÜM, TÜRKİYELİYİM!

AKP iktidarı sayesinde, Türkiye ne hallere düşürüldü, ibretle izliyoruz. Bu ülkede milliyetçilik yapmak sadece Türklere yasak! “Ben Kürt’üm”, “Ben Arap’ım”, “Ben Gürcüyüm”, “Ben Lazım”, “Ben Çerkezim” demek serbest. Yeter ki cahillik edip de “BEN TÜRKÜM!” demeyiniz!

Türk milliyetçiliği dediğiniz, birilerinin ayakları altında paspas oldu. Mübarek ayaklarıyla Türklüğü ezip geçtiler! Türk Milletinin en yüksek makamlara taşıdığı bir zat-ı muhterem bir ara (Ben Gürcüyüm!) demişti. Hani “Gürcüyüm ama, Türkiye cumhuriyetinin vatandaşıyım. Bundan da büyük onur duyuyorum” deseydi, söylenecek sözümüz olmazdı. Türk değiller ama, Türkiye Cumhuriyetinin en yüksek mevkilerinde bulunuyorlar. Türkiye’yi yönetiyorlar!

Mustafa Kemal ATATÜRK “Ne Mutlu Türküm Diyene!” demişti amma, hayatta olsaydı da sıkıysa bunu şimdi söyleseydi. O da AKP’nin gazabına uğrar, FAŞİST İLAN EDİLİR, FİZAN’A SÜRÜLÜRDÜ!

Geçmişte, Türkiye Cumhuriyetini mozaik gibi tanımlayanlar olmuştur. Ben ise AŞURE TATLISINA benzetirim. Hani, aşure yapılırken hemen her çeşit baklagillerden, meyvelerden karıştırılır ve kaynatılarak nefis bir tatlı ortaya çıkar. İşte, her ırktan, her renkten, her dinden, her mezhepten insanların meydana getirdikleri Türkiye Cumhuriyeti de aşure tatlısı gibidir. Aşure tatlısı yaparken ne kadar çeşni katarsanız, tadı da o kadar enfes olur…

Benim Baba tarafım Arap, Anne tarafım Kürt kökenliymiş! Varsın ne olurlarsa olsunlar. Onlarla da övünürüm ve bu farklılığı bir zenginlik sayarım. Asla ayağımın altına alıp paspas gibi çiğnemem! Ancak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında ifade edildiği şekliyle: “Türkiye ahalisine din ve ırk farkı olmaksızın vatandaşlık itibariyle Türk ıtlak olunur” deyiminin içeriğinde olduğu gibi kendimi YÜZDE YÜZ TÜRK OLARAK TANIMLIYOR VE TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİ AYAKLARININ ALTINA PASPAS YAPANLARA İNAT büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün buyurduğu gibi “NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE.”

Evet, Bu ülkenin vatandaşı olarak göğsümü gere-gere “TÜRKÜM, TÜRKİYELİYİM” DİYORUM.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER