REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

UÇAK SEFERLERİ!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
UÇAK SEFERLERİ!
5-Cüneyt ARITÜRK( kanal56@hotmail.com )
142 views
07 Ekim 2017 - 13:31
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Hava Limanına uçak seferlerinin durdurulması 8’inci ayı doldurdu. Hava Limanımızın yeniden ulaşıma açılması için yapılan bütün görüşmeler ve yapılan vaatler boş havanda su dövmek gibi bir görüntü arz etmekte. İlgili Bakanlıkla, genel müdürlükle yapılan görüşmelerden hala bir netice alınmadı. Bir yetkilimiz de  (Hava Limanının onarıma alındığını var sayın) buyurmuş. İyi de, hava limanımızda hiçbir çalışma yok ki, bakıma alındığını var sayalım.

Siirt olarak, yapabileceğimiz bir iş var. Hani, uçakların iniş ve kalkışlarında pilotların görüş alanlarını daralttığı iddia edilen tepeler var ya, o tepeleri tıraş etmek. Boş duracağımıza, Özel idarenin, karayollarının, belediyelerin birkaç dozerini göndersek ve tepeleri tıraşlasak, böylece pilotların görüş alanlarını, ufuklarını açsak olmaz mı!

Siirt hava limanının ulaşıma kapatılmasının hiçbir haklı gerekçesi olamaz. Bunca yıl uçaklar kazasız-belâsız inip kalktılarsa, neden kapatıldığının cevabını aramak lâzım.

Hem, Siirt Hava Alanında hiçbir çalışma yok ki bakıma alındığını söyleyelim. Bakıma alındıysa, neden standartlara uygun hale getirilmesi yolunda çalışmalar yapılmıyor.

Şunu da yeri gelmişken bir daha önemle vurgulayalım. Siirt hava limanı için  en uygun yer, mevcut yeridir. Başka hesaplar peşinde olanlar, ilçelere kaydırmak isteyenler varsa, Siirt halkının buna karşı olduğunu belirtelim.

Siirt’in sanayileşmesinin ve turizmde hakkettiği yerini almasının birinci koşulu, hava limanının açık olmasına bağlıdır. Hava Limanı olmayan bir ile ne sanayi girer, ne turist gelir.

Bir soru daha soralım. Acaba eskimez milletvekilimiz ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Siirt Hava Limanının uçuşlara kapatılmış olmasından haberi var mıdır. Bizce haberi yoktur. Haberi olsa, gönlü razı olmazdı. Bu bakımdan, hemen haberdar edilmesi gerdeklidir. Bu konuda diyeceğimiz şu ki Cumhurbaşkanımızın, Türk Hava Yolları Genel Müdürlüğüne bir telefon açarak (SİİRT HAVA ALANINI DERHAL HİZMETE AÇIN) talimatını vermesi yeter ve artar bile…

Unutmayalım! (Emir, demiri keser!) Hele Sayın Erdoğan’ın emri!

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.