REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

UYUŞTURUCU KAPIMIZDA

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
UYUŞTURUCU KAPIMIZDA
6-Ayhan MERGEN( kanal56@hotmail.comm )
4 views
16 Kasım 2017 - 11:44
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Bütün dünyayı tehdit eden en ön tehlikeli konulardan biriside her geçen miktar ve çeşit olarak artan uyuşturucu belasıdır. Özellikle refah içerisindeki ülkeleri pençesine alan bu bela artık bütün toplumları tehdit eder hale geldi. Başlangıçta büyük kentlerde görülen uyuşturucu kullanımı, uyuşturucu maddelerin hap ve benzeri şekillerde üretilmeye başlaması ve ucuzlaması nedeniyle artık küçük kentlerde hatta köylerde bile görülmeye başlandı.

Yıllardan beri uyuşturucu tacirlerinin kullandığı ana güzergahlardan birisini oluşturan ilimiz, aile yapımızın güçlü olması, oto kontrolün sağlanması başta olmak üzere çeşitli nedenlerden dolayı insanımız için büyük bir tehlike oluşturmuyordu. Ancak  artık;  Siirt, eski Siirt değil. 40-50 bin nüfuslu Siirt’ten il merkezi 150 il geneli de 350 bin nüfuslu bir kent haline geldik. Bunun yanı sıra gelen giden kişi sayısı çoğaldı. İnsanlar artık birbirini tanımaz oldu.  Eskiden bütün kentteki insanları tanırken, artık kendi apartmanımızdaki insanları bile tanıyamaz hale geldi. Dolayısıyla oto kontrol azaldı. Arzu etmediğimiz acı  bir şey olsa da  aile yapımızda zayıfladı. Hiç kimse 40-50 yıl önceki aile yapısına sahip olduğumuzu söyleyemez.

Bu nedenle diyoruz ki bu tehlike artık kapımızda. Hatta kapımızdan öte, evlerimizden içeri girmiş odalarımıza yerleşmiş bile.O nedenle bu konuda yapılan mücadele hepimize görev düşüyor. Emniyet güçlerinin bu konudaki çabaları her türlü takdirin üstünde.Bir yandan uyuşturucu tacirlerine yönelik amansız mücadele devam ederken, bir yandan da eğitim çalışmaları ile vatandaşı bilinçlendirmeye çalışıyorlar.

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Müdürlüğü bu konuda yeni bir adım daha attı. Mobil whatsap hattı açılarak vatandaşların her türlü ihbarı buraya yapmaları istendi. 0552 155 56 56 hattına uyuşturucu ile her türlü ihbar yapılabilecek.Bu konuda bilgisi olan gözlemi bulunanlar bu hattı kullanın ve bilgilerinizi paylaşın. Paylaşın ki sayenizde  yüzlerce gencimiz uyuşturucu bataklığına saplanmasın.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.