REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

UYUŞTURUCU MADDE VE KAÇAK SİGARA OPERASYONU

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
UYUŞTURUCU MADDE VE KAÇAK SİGARA OPERASYONU
6 views
11 Eylül 2017 - 17:52
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ,gerçekleştirdikleri operasyonlarla uyuşturucu ve kaçak sigara tacirlerine darbe vurdular.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada operasyonlarla ilgili olarak yer verilen bilgilendirmelerde; Baykan ilçesinde, Bitlis ili yönünden Diyarbakır ili istikametine gitmekte olan şüpheli araçlar ve şahıslar üzerinde yapılan uygulama esnasında, durumundan şüphelenilerek durdurulan bir kamyonette yapılan incelemede, kasasında zula diye tabir edilen bir kızaklı sistemin olduğu tespit edilmiş ve bu zula içerisinde yapılan arama neticesinde; çeşitli markalarda 760 karton (7.600 paket) gümrük kaçağı sigara ele geçirilmiştir. Yine  Baykan ilçesinde yapılan uygulama esnasında, durumundan şüphelenilerek durdurulan otomobilde yapılan arama neticesinde; toplam dara ağırlığı 7,54 gr olan METAMFETAMİN isimli uyuşturucu madde ele geçirilmiştir. Olayla ilgisi bulunan şahıslar hakkında işlem yapılarak serbest bırakılmıştır.

2 şahsın ilimize yüklü miktarda uyuşturucu sevk edip, sokak satıcılarına dağıtacakları bilgisi alınması üzerine; Kurtalan-Batman karayolu üzerinde yol uygulamasına başlanılmış, Siirt-Diyarbakır arası yolcu taşımacılığı yapan minibüs durdurulmuş, minibüste yapılan kontrollerde bahse konu iki şahsın minibüs içerisinde olduğu görülmüş, şahısların yanlarında bulunan ayakkabı kutusunun içerisine saklanmış 475 adet Extacy hap ve 900 gr ağırlığında olan Toz Esrar maddesi ele geçirilmiştir.

Öte yandan 24.08.2017 günü bir şahıs üzerinde 2.30 gram ağırlığında Toz Esrar maddesi ele geçirilmiştir. Şahsın alınan ifadesinde esrar maddesini başka bir şahıstan aldığını beyan etmesi üzerine yapılan çalışmalar neticesinde bahse konu şahıs 30.08.2017 günü yakalanmış, şahıs üzerinde yapılan aramada satışa hazır,1 adet Toz esrar fişek bulunmuş, ayrıca şahsın bulunduğu yerde yapılan aramada ise 16 adet satışa hazır Toz Esrar fişek ele geçirilmiştir.” Denildi.

Açıklamanın son bölümünde yasa dışı işlere karşı yürütülen mücadelenin aralıksız bir şekilde sürdürüldüğü belirtilerek bu konuda vatandaşın yapacağı ihbarlarla bu mücadeleye destek verebileceği vurgulandı.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.