REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

“ÜZÜCÜ OLAYLARDAN DERS ÇIKARILMALI!..”

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
“ÜZÜCÜ OLAYLARDAN DERS ÇIKARILMALI!..”
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
21 views
20 Ocak 2018 - 13:49
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Ağırlıklı gündemimiz olan Afrin operasyonu yanı sıra, ülkemizde yaşanan üzücü durumlar da halkımızın gündeminde yer alıyor ve söz konusu üzücü durumlardan önemli olarak görüleni, İstanbul Küçükçemece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşandığı, gün ışığına kavuşan skandaldır.

5 aylık süreç içinde yaşları 18’in altında 39 Suriye’li, toplamda 115 çocuğun hamile olduğunun aydınlığa kavuşması sonrasında yapılan açıklamalar var ve açıklamaları dikkatle izlediklerini gözlemlediğim vatandaşlar; “Üzücü olaylardan ders çıkarılmalı.. Skandalın bir gazetede seslendirilmesi, benzer olayların tekerrür etmemesi beklentisinde önem taşımaktadır…” diyorlar. Yürütüldüğü belirtilen soruşturma kapsamında hastanede görevli iki personelin ifadesi alınırken, “Çocuğa cinsel istismar” açısından da ayrı bir soruşturmanın yürütüldüğü ifade ediliyor ve adalete intikal eden skandal olayın sonuçları merak edilmektedir.

Zaman-zaman çocukların cinsel istismara uğradıklarını gözler önüne seren gerçek, kamuoyumuzda haklı olarak infial uyandırmakta ve bu çok önemli konuda da denetim mekanizmasının yetersiz kaldığı görüşleri paylaşılmaktadır. Hemşerilerimin de belirttikleri gibi, üzücü olaylardan mutlaka ders çıkarılmalı, bu tür iğrenç durumların yaşandığına tanık olanlar, ya da başkalarından bu yönde duyum alanlar, gecikmeden durumu ilgili makamlara bildirerek vatandaşlık görevlerini yerine getirmelidirler.

Küçükçekmece’deki Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yaşanan skandalı, hastanede çalışan bir personelin ihbar ettiği de belirtiliyor ve şüphesiz bu görevli, sadece görevinin gereğini değil, vicdani sorumluluğunun da gereğini yerine getirmiştir. Birçok konuda olduğu gibi, sağlık kurumlarında da denetim mekanizmasının işletilmesi gerekir ve maalesef hiçbir konuda bu beklentinin önemsendiği söylenemez. Bu gerçeğin altını çizdikten sonra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya’nın skandal olayla ilgili değerlendirmesinde özetle; “Gerçeklerin ortaya çıkmasının Aile Bakanlığı olarak takipçisi olacağız…Hiçbir istismar davasının kapanmasına izin vermeyeceğiz…” sözleriyle tepki gösterdiğinden söz edildiğini ve bu önemli konu üzerine kararlılıkla gidilmesi halinde ifade ettiği tepkinin, benzer olayların yaşanmaması beklentisinde arzulanan sonuçlara vesile olacağının belirtildiğini de vurgulamak isterim.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.