REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Siirt Gazetesi

ÜZÜNTÜLER, NE ZAMAN ASGARİ DÜZEYDE KALACAK

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
ÜZÜNTÜLER, NE ZAMAN ASGARİ DÜZEYDE KALACAK
3-Yusuf Salih ARITÜRK( siirtgazetesi@gmail.ccom )
9 views
11 Ağustos 2020 - 11:41
REKLAM ALANI

(300x250px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Üzüntülerin, sevinçten çok daha fazla olduğu bir süreçten geçiyoruz ve bu gerçek, psikolojik bozukluğa yol açmaktadır. COVİD-19 belasından ne zaman kurtulacağımızın belirsizliğini koruyor olması yanı sıra çok sayıda üzüntü teşkil eden durumlar yaşanıyor ve söz konusu üzüntülerin en önemlisi; halkımızın ekonomik alandaki sıkıntısıdır. Üzülerek belirteyim ki üzüntülerin eşit koşullarda göğüslenmesini sağlayacak ciddi önlemlerden söz edilmiyor. Son zamanlarda yurdumuzun değişik yerlerinde meydana gelen depremler, büyük bir depremle karşı karşıya kalınabileceği olasılığı nedeniyle endişelendiren ve depreme dayanıklı olmayan çok sayıda binanın ne zaman dayanıklı konuma getirileceğinin bilinmemesi de korkutan ve üzen bir başka husus olarak vatandaşımızın gündeminde yer almaya devam ediyor. Yine son zamanlarda birçok yerde meydana gelen orman yangınlarında geniş orman alanlarımız küle dönüştü ve önemli bir zenginliğimiz zarar gördü. Bu konuda denetim mekanizması maalesef yetersiz kalmaktadır. Özellikle yaz mevsiminde meydana gelen orman yangınlarının nedenlerinden biri; güzelim alanlara yakın noktalarda yapılan pikniklerin önlenememesidir ve diğer bir neden kasıtlı yangın çıkaran soysuzların olduğu ihtimalidir ki, bu olasılık daha sıkı önlem alınmasını gerektiriyor.

Karayollarımızın sayıları artan araçları kucaklama kapasitesinde olmamasından kaynaklanan trafik kurallarına uymama hatası yüzünden yaşanan trafik kazaları da devam ediyor ve %90’ı demiryolu dışındaki araçlarla seyahat eden yurttaşlarımızın bu mecburiyetten ne zaman kurtulacakları bilinmiyor. Birkaç gün önce  Karabük’ten İstanbul’a giden bir yolcu otobüsünün girişte yaptığı kaza sonucu 5 vatandaşımızın hayatlarından oldukları haberlerini izlerken, elim kazanın nedeni olarak sürücünün uyuduğu iddiasından söz edildiğinden, trafik denetimi yapılırken sürücünün uyumaması için ikinci bir şoför bulundurma dışında başka bir önlem olabilir mi diye düşünmeden edemedim. Bir karayolunda 100 araç ile 1000 araç seyretmesinin kazalarda en önemli faktör olduğunun bir kez daha altını çizerken, sevinçlerimizin üzüntülerimizi aşmasını temenni etmeden de geçmeyeceğim.

Umarım sevinçlerimizin üzüntülerimizin çok üstünde gerçekleştiği bir konuma ulaşırız ve böylelikle bizler de aziz halkımıza sevinçli haberler vermenin mutluluğunu yaşarız.

REKLAM ALANI

(728x90px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.